an online Instagram web viewer
 • treasure_of_albania
  Pieces of Albania
  @treasure_of_albania

Images by treasure_of_albania

Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover.

H. Jackson Brown Jr 💙
.
Amazing photo sent by @maltindogani
.
Follow @treasure_of_albania
If you love travelling! 😍
Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do. So throw off the bowlines. Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream. Discover. H. Jackson Brown Jr 💙 . Amazing photo sent by @maltindogani . Follow @treasure_of_albania If you love travelling! 😍
*We are not alone* 💫
In this night full of stars, make a wish 🌠(in comment)
.
.
Amazing photo by @danielivanoski_photo
😍
.
*We are not alone* 💫 In this night full of stars, make a wish 🌠(in comment) . . Amazing photo by @danielivanoski_photo 😍 .
Enjoy this video! 😍😍
.
Video tagged by @ida_nurce 😍🤗
.
Tag someone from Kruja! 😋😉
Enjoy this video! 😍😍 . Video tagged by @ida_nurce 😍🤗 . Tag someone from Kruja! 😋😉
Do you know that Korça is considered like " Paris of Albania" ? 💙 
How do you think? 😍
.
Amazing photo by @ramadanbesim 😁
Do you know that Korça is considered like " Paris of Albania" ? 💙 How do you think? 😍 . Amazing photo by @ramadanbesim 😁
Zekate House is a house in Gjirokastër, Albania. The house, built in 1812, is said to be "one of the grandest examples of Gjirokastra architecture in the Ottoman style.⏳
It was considered very opulent at that time. It gives a good feel about the times with well preserved furniture and artefacts. If you are in Gjirokaster this is of course a place you must see. The construction and layout of the house also gives a peek into the customs at that time. The family has managed to preserve the house well. 😍 .
.
Photos by @bjant_photography ,@takealbania 😊
Zekate House is a house in Gjirokastër, Albania. The house, built in 1812, is said to be "one of the grandest examples of Gjirokastra architecture in the Ottoman style.⏳ It was considered very opulent at that time. It gives a good feel about the times with well preserved furniture and artefacts. If you are in Gjirokaster this is of course a place you must see. The construction and layout of the house also gives a peek into the customs at that time. The family has managed to preserve the house well. 😍 . . Photos by @bjant_photography ,@takealbania 😊
"Ky lloj i sport i quajtur “Calisthenics” dominoi ne jeten time 1 vit e gjysem me par. Isha nje djal me nje nivel shume te ulet ne krahasim me tjeret. Nuk isha i afte te beja as edhe ulje ngritje ne hekurin tek ose te pakten dhe 1 pomp. Shikoja gjithmone tjeret qe kishin nje nivel shume here me te larte se timin. Ishte dita e pare qe fillova te stervitesha nen paralelet e Liqenit Artificial Te Tiranes, ndieja te gjitha dhimbjet qe me krijoheshin. Duart me dhembnin vazhdimisht, muskujt me ishin mpire , diten e dyte nuk isha i afte te beja asnje gje por un prap nuk hoqa dore sepse e dija qe nje dite do arrija diku. Un vazhdova me nje enderr te madhe brenda vetes, stervitesha 2-3 her ne dite. Kjo rruge qe zgjodha ka qene shume e veshtire ne jeten time, kushedi sa here kam gabuar , kam rrezikuar , jam rrezuar nga paralelja. Duart me dhembnin, me ripeshin dhe ne shumicen derrmuese te rastreve ato caheshin. Por kjo ishte ber “Jeta” ime e dyte dhe smund ta lija! Un vendosja fasho neper duar qe mos te ndjeja dhimbjet dhe vazhdoja prap. As vet nuk besoj dot se ku kam arritue qe kam qene nje djal i vogel qe pelqeja vetem lojrat ne kompjuter. Un e ndoqa kte sport edhe ky sport me ka ndjekur. Dhe per kete do doja te falenderoja @nikokoka i cili ka qen gjithmone aty per mua qe me jepte keshilla nga me te ndryshme qe me ndihmonte se si ti beja ushtrimet me sakte! Dhe nje dicka qe me vjen inat eshte se disa person “rrezohen” nga fjalet te tjereve per mos vazhdimin e ketij lloj sporti. Por jam i sigurt qe ky lloj sport ka per tu perhapur akoma me shume ne te gjithe boten! "- @manolkeyyy 💫
"Ky lloj i sport i quajtur “Calisthenics” dominoi ne jeten time 1 vit e gjysem me par. Isha nje djal me nje nivel shume te ulet ne krahasim me tjeret. Nuk isha i afte te beja as edhe ulje ngritje ne hekurin tek ose te pakten dhe 1 pomp. Shikoja gjithmone tjeret qe kishin nje nivel shume here me te larte se timin. Ishte dita e pare qe fillova te stervitesha nen paralelet e Liqenit Artificial Te Tiranes, ndieja te gjitha dhimbjet qe me krijoheshin. Duart me dhembnin vazhdimisht, muskujt me ishin mpire , diten e dyte nuk isha i afte te beja asnje gje por un prap nuk hoqa dore sepse e dija qe nje dite do arrija diku. Un vazhdova me nje enderr te madhe brenda vetes, stervitesha 2-3 her ne dite. Kjo rruge qe zgjodha ka qene shume e veshtire ne jeten time, kushedi sa here kam gabuar , kam rrezikuar , jam rrezuar nga paralelja. Duart me dhembnin, me ripeshin dhe ne shumicen derrmuese te rastreve ato caheshin. Por kjo ishte ber “Jeta” ime e dyte dhe smund ta lija! Un vendosja fasho neper duar qe mos te ndjeja dhimbjet dhe vazhdoja prap. As vet nuk besoj dot se ku kam arritue qe kam qene nje djal i vogel qe pelqeja vetem lojrat ne kompjuter. Un e ndoqa kte sport edhe ky sport me ka ndjekur. Dhe per kete do doja te falenderoja @nikokoka i cili ka qen gjithmone aty per mua qe me jepte keshilla nga me te ndryshme qe me ndihmonte se si ti beja ushtrimet me sakte! Dhe nje dicka qe me vjen inat eshte se disa person “rrezohen” nga fjalet te tjereve per mos vazhdimin e ketij lloj sporti. Por jam i sigurt qe ky lloj sport ka per tu perhapur akoma me shume ne te gjithe boten! "- @manolkeyyy 💫
"Shpresh here kur hap galerine ne celular perhumbem duke pare fotot e mia para 2 vitesh. Calisthenics (Street Workout) eshte sporti qe me ndryshoi jeten. Me nje nenqeshje habie kujtoj se sa i dobet kam qene fizikisht por akoma me shume menderisht. Tani Nuk ndihem me inferior ndaj moshatareve te mi, perkundrazi kam shume vetbesim,  ndihem krenar per arritjet e mia fizike ne Calisthenics  dhe per zhvillimin tim personal ne teresi."- @brian_llane 💫
"Shpresh here kur hap galerine ne celular perhumbem duke pare fotot e mia para 2 vitesh. Calisthenics (Street Workout) eshte sporti qe me ndryshoi jeten. Me nje nenqeshje habie kujtoj se sa i dobet kam qene fizikisht por akoma me shume menderisht. Tani Nuk ndihem me inferior ndaj moshatareve te mi, perkundrazi kam shume vetbesim,  ndihem krenar per arritjet e mia fizike ne Calisthenics  dhe per zhvillimin tim personal ne teresi."- @brian_llane 💫
"E fillova kete sport thuajse 3 vjet me pare, si nje femije pesimist, anti-social dhe i dobet, nuk kisha aq fuqi fizike sa te beja 1 pompe ose sa te ngrihesha 1 here ne hekurin tek. Por une dija dicka; nje dite gjithcka do ndryshonte. 
E vendosa veten ne nje pozite ku nuk mund ta pranoja deshtimin. Fillova te stervitesha 2 here ne dite, cdo dite te javes, 1 here mbas shkolle dhe nje here ne shtepi. Ndryshova komplet ambiemtin rreth meje dhe mentalitetin tim dhe trupi me ndoqi. Dhe mund te them me plot goje qe ishte vendimi me i mire qe kam marre ne jeten time

Por ky udhetim qe ndermorra nuk ka qene kaq i lehte. Nuk mund ta numeroj se sa here jam rrezuar nga paralelet, se sa here me jane rrjepur duart nga dhimbjet dhe i ftohti, se sa here kam vajtur ne shtepi i derrmuar nga dita qe kisha kaluar, se sa here kam dashur ta le kete sport. Por me besoni i gjithe ky mund dhe keto pengesa ja vlen te kalohen

Ja vlen sepse me shikoni tani. Jeta ime ka ndryshuar teresisht. Dukem dhe ndihem me mire se pjesa me e madhe e popullsise tone ne Shqiperi. Jam i afte te kryej levizje qe shumica as ne enderr nuk i ka pare. Jam i mbushur me poztitivitet te cilin dua ta ndaj me cdo person qe takoj, dhe nuk e keni idene se sa i pacenuar ndihem nga i gjithe negativiteti qe njerezit rrezatojne keto kohe. " - @andi_allko 💫
"E fillova kete sport thuajse 3 vjet me pare, si nje femije pesimist, anti-social dhe i dobet, nuk kisha aq fuqi fizike sa te beja 1 pompe ose sa te ngrihesha 1 here ne hekurin tek. Por une dija dicka; nje dite gjithcka do ndryshonte. E vendosa veten ne nje pozite ku nuk mund ta pranoja deshtimin. Fillova te stervitesha 2 here ne dite, cdo dite te javes, 1 here mbas shkolle dhe nje here ne shtepi. Ndryshova komplet ambiemtin rreth meje dhe mentalitetin tim dhe trupi me ndoqi. Dhe mund te them me plot goje qe ishte vendimi me i mire qe kam marre ne jeten time Por ky udhetim qe ndermorra nuk ka qene kaq i lehte. Nuk mund ta numeroj se sa here jam rrezuar nga paralelet, se sa here me jane rrjepur duart nga dhimbjet dhe i ftohti, se sa here kam vajtur ne shtepi i derrmuar nga dita qe kisha kaluar, se sa here kam dashur ta le kete sport. Por me besoni i gjithe ky mund dhe keto pengesa ja vlen te kalohen Ja vlen sepse me shikoni tani. Jeta ime ka ndryshuar teresisht. Dukem dhe ndihem me mire se pjesa me e madhe e popullsise tone ne Shqiperi. Jam i afte te kryej levizje qe shumica as ne enderr nuk i ka pare. Jam i mbushur me poztitivitet te cilin dua ta ndaj me cdo person qe takoj, dhe nuk e keni idene se sa i pacenuar ndihem nga i gjithe negativiteti qe njerezit rrezatojne keto kohe. " - @andi_allko 💫
*The truth is, unless you let go, unless you forgive yourself, unless you forgive the situation, unless you realize that the situation is over, you cannot move forward. 😁💙🌊
.
Greetings from this beautiful photo by @apostjonthimjo , I wish you have a happy week! 😊
.
.
.
#travel #lfl💛 #follow #adventure #instapassport #albania #instatravel #neverstopexploring #sea #beach
Edhe sa do te presesh per te jetuar "jeten perfekte".....Kur do ta kesh "punen perfekte"? Kur do te takosh " njerezit e duhur per ty"? Kur do ta perjetosh "lumturine e vertete", edhe sa kohe duhet qe " te besh cfare te duash", kur do vije momenti qe te thuash " jam I lire, jam I kenaqur, jam I lumtur?! Ka Dy mundesi, ose vazhdo prit pafundesisht, ose KUPTO qe Nuk ke nevoje te presesh! Jeta jote eshte nje aventure. Eshte aventura te cilen ti do ta perjetosh. S ke pse pret per Aventura te tjera qe sdo vijne kurre. Por eksploro ne kete, e cila te eshte mundesuar! Jepu vlere viteve, krijo kujtime! Ndalo se prituri...thjesht ndalo...dhe bej ate qe ndjen! Ne menyre qe nje dite....sado e larget te jete....te te kujtohet jeta jote...te te kujtohet TI. 💙
.
PHOTO BY @fabiography.al 😁😊
.
Follow @treasure_of_albania if you love adventures 😍
.
#travel #lfl💛 #follow #adventure #couple #love #albania #instatravel #neverstopexploring
Edhe sa do te presesh per te jetuar "jeten perfekte".....Kur do ta kesh "punen perfekte"? Kur do te takosh " njerezit e duhur per ty"? Kur do ta perjetosh "lumturine e vertete", edhe sa kohe duhet qe " te besh cfare te duash", kur do vije momenti qe te thuash " jam I lire, jam I kenaqur, jam I lumtur?! Ka Dy mundesi, ose vazhdo prit pafundesisht, ose KUPTO qe Nuk ke nevoje te presesh! Jeta jote eshte nje aventure. Eshte aventura te cilen ti do ta perjetosh. S ke pse pret per Aventura te tjera qe sdo vijne kurre. Por eksploro ne kete, e cila te eshte mundesuar! Jepu vlere viteve, krijo kujtime! Ndalo se prituri...thjesht ndalo...dhe bej ate qe ndjen! Ne menyre qe nje dite....sado e larget te jete....te te kujtohet jeta jote...te te kujtohet TI. 💙 . PHOTO BY @fabiography.al 😁😊 . Follow @treasure_of_albania if you love adventures 😍 . #travel  #lfl 💛 #follow  #adventure  #couple  #love  #albania  #instatravel  #neverstopexploring 
Lake Koman Ferry is a passenger ferry service operated by several local companies along the Koman Reservoir in Northern Albania. The line operates between Koman near the Koman Hydroelectric Power Station, and Fierzë near the Fierza Hydroelectric Power Station.  The view is AMAZING!
.
 Enjoy the video and tag a friend to enjoy it too ! 😍🤗
.
Amazing video by @inaflor1💙
Lake Koman Ferry is a passenger ferry service operated by several local companies along the Koman Reservoir in Northern Albania. The line operates between Koman near the Koman Hydroelectric Power Station, and Fierzë near the Fierza Hydroelectric Power Station.  The view is AMAZING! . Enjoy the video and tag a friend to enjoy it too ! 😍🤗 . Amazing video by @inaflor1💙
We live in a wonderful world that is full of beauty, charm and adventure. There is no end to the adventures that we can have if only we seek them with our eyes open and with a big smile in our face! 😁😁😁😁 (Summer 2018)
.
Photo of @enkeldika 🌊
.
Photo by @dronaxhi 😎
.
Follow @treasure_of_albania if you love travelling! 😍
We live in a wonderful world that is full of beauty, charm and adventure. There is no end to the adventures that we can have if only we seek them with our eyes open and with a big smile in our face! 😁😁😁😁 (Summer 2018) . Photo of @enkeldika 🌊 . Photo by @dronaxhi 😎 . Follow @treasure_of_albania if you love travelling! 😍
Si mendoni ju? Beni komentin tuaj! .
~Follow @libra_mania 💫
 per me teper postime te tilla, te cilat te bejne te mendosh e te reflektosh ne shume aspekte! 😊😁
.
#quotes #quotestoliveby #quotesaboutlife #quoteoftheday #inspirationalquotes #inspiration #inspire #lfl💛 #follow #f4f #l4like
"My man and this amazing blue beast took me to the most beautiful places of this world. 🏞️😍❤️
❤️ So lucky, and so thankful! 🍀"
-@velecp 😍
.
.
Follow @treasure_of_albania
If you love travelling!
.
#guslontheway #homeonwheels #homeiswhereweparkit #landscapephotography #defenderadventure #defender110 #defender #defenders #defenderoffroad #defenderowners #defendergirls #visitalbania #visittheth #albaniawildcamping #albania #follow #f4f #albaniaisbeautiful #lfl💛 #wildcamping #wildnature #mountains #onemonthtrip #roadtrip #offroad #offroadtrip #overland
"My man and this amazing blue beast took me to the most beautiful places of this world. 🏞️😍❤️ ❤️ So lucky, and so thankful! 🍀" -@velecp 😍 . . Follow @treasure_of_albania If you love travelling! . #guslontheway  #homeonwheels  #homeiswhereweparkit  #landscapephotography  #defenderadventure  #defender110  #defender  #defenders  #defenderoffroad  #defenderowners  #defendergirls  #visitalbania  #visittheth  #albaniawildcamping  #albania  #follow  #f4f  #albaniaisbeautiful  #lfl 💛 #wildcamping  #wildnature  #mountains  #onemonthtrip  #roadtrip  #offroad  #offroadtrip  #overland 
Slow down and enjoy life. It's not only the scenery you miss by going to fast - you also miss the sense of where you are going and why. 😁😍🌸
.
.
Photo sent by @sara.mucaj 🌸
.
.
Follow @treasure_of_albania if you love travelling and photography📸
Slow down and enjoy life. It's not only the scenery you miss by going to fast - you also miss the sense of where you are going and why. 😁😍🌸 . . Photo sent by @sara.mucaj 🌸 . . Follow @treasure_of_albania if you love travelling and photography📸
E di pse me pelqen perendimi? Sepse me ngjan. Ndoshta duket Pak egoizem, por realisht eshte, sepse rralle se mund te gjesh njerez qe e pelqejne veten me gjithe te keqijat e saj. Mund te ndryshoj , e mos t I ngjaj aspak perendimit, e di qe mund ta bej, por thjesht Nuk kam deshire. Kur degjon fjalen " perendim" I pari mendim qe te lind eshte " I bukur", "diell", " ndricues"," relaksues" , e tjera e tjera. Pra me Pak fjale, idene qe te jep, te gjithe e pelqejne. Por nje perendim nuk eshte vetem kaq, nuk mund te thuash " une e dua perendimin" kur ti nuk ke ne mendje gjithcka qe e karakterizon ne momentin qe e jep kete pergjigje. Sepse perendimi nuk eshte I zakonshem dhe me e vecanta eshte, qe ai eshte cdo dite I jashtezakonshem. Nuk ka " perendim normal". Ai eshte ndryshe, ndryshe se cdo gje tjeter, duke perfshire edhe veten dje. Nje perendim eshte I cmendur, I cuditshem, ekstravagant, madheshtor shpesh here. Here te tjera eshte I heshtur, aq I heshtur sa edhe sikur gjithe lutjet tuaja te merrte serish nuk do komunikonte, por fshihet , pa lene gjurme. Disa here eshte qesharak, te Ben te qeshesh duke formuar ngjyra dhe forma te cuditshme teksa luan me rete. Pra nuk mund ta perkufizosh "karakterin" e perendimit, sepse Nuk ka nje te tille. Ai mund te jete gjithcka , qe ti do dhe qe ti nuk do. Perendimi eshte kryelarte gjithashtu, edhe kur ti nuk I hedh syte fare ( edhe pse ai shume I deshiron), serish do te shkelqeje , ne formen e tij. Keshtu qe kur te pranosh " une e Dua perendimin" ne mendje duhet te kesh te gjitha gjendjet e tij, 'edhe kur eshte I qeshur e te lumturon, edhe kur eshte plot trishtim e I shoqeruar me shi, me re te zeza, stuhi' ,duke marre parasysh qe shume te tjera Jane te pazbuluara. Une e pranoj qe ne siperfaqe perendimin te gjithe e pelqejne, por per ta dashur dhe kuptuar vertete , JO TE GJITHE MUND TA PERBALLOJNE".☀
.
I am TreasureX.💙
E di pse me pelqen perendimi? Sepse me ngjan. Ndoshta duket Pak egoizem, por realisht eshte, sepse rralle se mund te gjesh njerez qe e pelqejne veten me gjithe te keqijat e saj. Mund te ndryshoj , e mos t I ngjaj aspak perendimit, e di qe mund ta bej, por thjesht Nuk kam deshire. Kur degjon fjalen " perendim" I pari mendim qe te lind eshte " I bukur", "diell", " ndricues"," relaksues" , e tjera e tjera. Pra me Pak fjale, idene qe te jep, te gjithe e pelqejne. Por nje perendim nuk eshte vetem kaq, nuk mund te thuash " une e dua perendimin" kur ti nuk ke ne mendje gjithcka qe e karakterizon ne momentin qe e jep kete pergjigje. Sepse perendimi nuk eshte I zakonshem dhe me e vecanta eshte, qe ai eshte cdo dite I jashtezakonshem. Nuk ka " perendim normal". Ai eshte ndryshe, ndryshe se cdo gje tjeter, duke perfshire edhe veten dje. Nje perendim eshte I cmendur, I cuditshem, ekstravagant, madheshtor shpesh here. Here te tjera eshte I heshtur, aq I heshtur sa edhe sikur gjithe lutjet tuaja te merrte serish nuk do komunikonte, por fshihet , pa lene gjurme. Disa here eshte qesharak, te Ben te qeshesh duke formuar ngjyra dhe forma te cuditshme teksa luan me rete. Pra nuk mund ta perkufizosh "karakterin" e perendimit, sepse Nuk ka nje te tille. Ai mund te jete gjithcka , qe ti do dhe qe ti nuk do. Perendimi eshte kryelarte gjithashtu, edhe kur ti nuk I hedh syte fare ( edhe pse ai shume I deshiron), serish do te shkelqeje , ne formen e tij. Keshtu qe kur te pranosh " une e Dua perendimin" ne mendje duhet te kesh te gjitha gjendjet e tij, 'edhe kur eshte I qeshur e te lumturon, edhe kur eshte plot trishtim e I shoqeruar me shi, me re te zeza, stuhi' ,duke marre parasysh qe shume te tjera Jane te pazbuluara. Une e pranoj qe ne siperfaqe perendimin te gjithe e pelqejne, por per ta dashur dhe kuptuar vertete , JO TE GJITHE MUND TA PERBALLOJNE".☀ . I am TreasureX.💙
But once in a while, you pick the right thing, the exact best thing. Every day, the moment you open your eyes and pull off your blankets, that's what you hope for. The sunshine on your face,warm enough to make you heart sing.☀
.
Sunset by @road_traveler_ 😍
.
.

#followforlike#likeforlikealways#followforafollow#likelikelike#followplease#followfollow#followfollowfollow#liking#followmeplease#naturephotography#naturelovers#natureloverlandscape#naturegram#ig#naturelove
But once in a while, you pick the right thing, the exact best thing. Every day, the moment you open your eyes and pull off your blankets, that's what you hope for. The sunshine on your face,warm enough to make you heart sing.☀ . Sunset by @road_traveler_ 😍 . . #followforlike #likeforlikealways #followforafollow #likelikelike #followplease #followfollow #followfollowfollow #liking #followmeplease #naturephotography #naturelovers #natureloverlandscape #naturegram #ig #naturelove 
Asgje nuk zgjat pergjithmone! Eshte e kote te mbahemi me shpresen se " jo, kesaj rradhe eshte ndryshe", " Jo, kjo sdo te mbaroje kurre" ...Sado e bukur te duket, njerezit, kujtimet, çastet, do te zbehen, do te largohen. Prandaj shijo momentin, mundohu t I vleresosh sa me më shume shpirt te mundesh! Eshte e gjitha per cfare je vertete i sigurt! Ashtu si perendimi, eshte I mrekullueshem, Po iken, ama te tjere do te vijne, te tjera momente, jeta vrapon. ☀
.
.
Sunset by @ardisi23 .
.
Follow @treasure_of_albania
If you love travelling 😍
.
.
#followforlike#likeforlikealways#followforafollow#likelikelike#followplease#followfollow#followfollowfollow#liking#followmeplease#naturephotography#naturelovers#natureloverlandscape#naturegram#ig#naturelove#natureonly#natureshots#photography#sky#travel #naturepic#amazing#travel #nature#naturephotography
Asgje nuk zgjat pergjithmone! Eshte e kote te mbahemi me shpresen se " jo, kesaj rradhe eshte ndryshe", " Jo, kjo sdo te mbaroje kurre" ...Sado e bukur te duket, njerezit, kujtimet, çastet, do te zbehen, do te largohen. Prandaj shijo momentin, mundohu t I vleresosh sa me më shume shpirt te mundesh! Eshte e gjitha per cfare je vertete i sigurt! Ashtu si perendimi, eshte I mrekullueshem, Po iken, ama te tjere do te vijne, te tjera momente, jeta vrapon. ☀ . . Sunset by @ardisi23 . . Follow @treasure_of_albania If you love travelling 😍 . . #followforlike #likeforlikealways #followforafollow #likelikelike #followplease #followfollow #followfollowfollow #liking #followmeplease #naturephotography #naturelovers #natureloverlandscape #naturegram #ig #naturelove #natureonly #natureshots #photography #sky #travel  #naturepic #amazing #travel  #nature #naturephotography