an online Instagram web viewer
 • my_invitro
  moje_in_vitro
  @my_invitro

Images by my_invitro

Jako on szybko rośnie! Mój mały chłopczyk jest coraz większy. -------------- #myson #miłość #macierzynstwo #mama #mojsynek #motherhood #instamama #dziecko #dzieckomarynarza #littlebatman #mylove #mojamiłość #mojswiat #mojewszystko
Nawiązując do mojego poprzedniego posta...
Chociaż nie wszystko zawsze jest idealne, to mogę śmiało napisać:
JESTEM TYM KIM CHCIAŁAM BYĆ, TU GDZIE CHCIAŁAM BYĆ, Z TYMI, Z KTÓRYMI ZAWSZE CHCIAŁAM BYĆ! 
Ten moment w życiu gdy uświadamiasz sobie, że szczęście to przestrzeń gdzieś między spełnionymi marzeniami a rzeczywistością.

#happiness #motherhood #beeinghappy #family #familytime #myboys #myeverything
Nawiązując do mojego poprzedniego posta... Chociaż nie wszystko zawsze jest idealne, to mogę śmiało napisać: JESTEM TYM KIM CHCIAŁAM BYĆ, TU GDZIE CHCIAŁAM BYĆ, Z TYMI, Z KTÓRYMI ZAWSZE CHCIAŁAM BYĆ! Ten moment w życiu gdy uświadamiasz sobie, że szczęście to przestrzeń gdzieś między spełnionymi marzeniami a rzeczywistością. #happiness  #motherhood  #beeinghappy  #family  #familytime  #myboys  #myeverything 
Dojrzałe macierzyństwo jest piękne. 
Czy faktycznie mogę mówić o "dojrzałym" macierzyństwie? Mam 35 lat. Już nie młoda ale jeszcze nie stara 😉. Samborka urodziłam na kilka dni przed swoimi 35 urodzinami. Wystarczyłoby kilka dni różnicy a medyczne byłabym "starą pierworòdką". Nie chcę wnikać w szczegóły ale wszystkie wiemy, że szczególnie w ginekologii 35 rok życia jest dość "magiczny". Ja jednak zupełnie nie o tym. Nie chcę pisać o medycznych aspektach "dojrzałości". Chciałam podzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat, bądź co bądź, późnego macierzyństwa. Zapewne każdy wiek może być odpowiedni na zostanie matką i w każdej sytuacji można cieszyć się urokami macierzyństwa. 
Ja matką zostałam w najbardziej odpowiednim momencie MOJEGO życia. Decyzja o dziecku była absolutnie przemyślana i świadoma. Po wielu latach poszukiwań, kilku bardziej i mniej poważnych związkach, w tym jednym małżeństwie, znalazłam człowieka, którego chciałam mieć na ojca dla moich dzieci. Dlaczego? Ten facet jest wyjątkowo odpowiedzialny i konsekwentny. Uwaga, tu padnie bardzo kontrowersjne stwierdzenie... Mam świadomość, że nawet gdybyśmy kiedyś nie żyli razem, on weźmie pełną odpowiedź za dziecko, nie będzie go nigdy wykorzystywać do jakiś rozgrywek i zawsze będzie się starał być dla niego dobrym ojcem. 
Moja osobista sytuacja emocjonalna, psychiczna a nawet fizyczna była absolutnie optymalna dla zostania matką. W życiu osiągnęłam już pewien rodzaj spokoju i świadomości siebie samej.
Dziś już wiem, że nie zrobię wielkiej kariery zawodowej chociaż swoją pracę lubię. Może gdybym miała dziecko wcześniej, brak zawrotnej kariery zwaliłabym na karb wczesnego macierzyństwa. Na szczęście dziś wiem, że tylko ja odpowiadam za to kim teraz jestem. 
Dodatkowe kilogramy, w moim przypadku, nie są pozostałością po ciąży a jedynie wynikiem zaniedbań znacznie wcześniej. Poza tym powiedzmy sobie szczerze, figury modelki to ja nigdy nie miałam i cokolwiek bym nie robiła to mieć jej nie będę. Mam krótkie nogi i typową sylwetkę gruszki. Co wcale nie przeszkadza mi lubić swoje ciało, mimo jego niedoskonałości.
Na moje macierzyństwo przygotowana bylam też finansowo i organizacyjnie. 
CD w komentarzu.
Dojrzałe macierzyństwo jest piękne. Czy faktycznie mogę mówić o "dojrzałym" macierzyństwie? Mam 35 lat. Już nie młoda ale jeszcze nie stara 😉. Samborka urodziłam na kilka dni przed swoimi 35 urodzinami. Wystarczyłoby kilka dni różnicy a medyczne byłabym "starą pierworòdką". Nie chcę wnikać w szczegóły ale wszystkie wiemy, że szczególnie w ginekologii 35 rok życia jest dość "magiczny". Ja jednak zupełnie nie o tym. Nie chcę pisać o medycznych aspektach "dojrzałości". Chciałam podzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat, bądź co bądź, późnego macierzyństwa. Zapewne każdy wiek może być odpowiedni na zostanie matką i w każdej sytuacji można cieszyć się urokami macierzyństwa. Ja matką zostałam w najbardziej odpowiednim momencie MOJEGO życia. Decyzja o dziecku była absolutnie przemyślana i świadoma. Po wielu latach poszukiwań, kilku bardziej i mniej poważnych związkach, w tym jednym małżeństwie, znalazłam człowieka, którego chciałam mieć na ojca dla moich dzieci. Dlaczego? Ten facet jest wyjątkowo odpowiedzialny i konsekwentny. Uwaga, tu padnie bardzo kontrowersjne stwierdzenie... Mam świadomość, że nawet gdybyśmy kiedyś nie żyli razem, on weźmie pełną odpowiedź za dziecko, nie będzie go nigdy wykorzystywać do jakiś rozgrywek i zawsze będzie się starał być dla niego dobrym ojcem. Moja osobista sytuacja emocjonalna, psychiczna a nawet fizyczna była absolutnie optymalna dla zostania matką. W życiu osiągnęłam już pewien rodzaj spokoju i świadomości siebie samej. Dziś już wiem, że nie zrobię wielkiej kariery zawodowej chociaż swoją pracę lubię. Może gdybym miała dziecko wcześniej, brak zawrotnej kariery zwaliłabym na karb wczesnego macierzyństwa. Na szczęście dziś wiem, że tylko ja odpowiadam za to kim teraz jestem. Dodatkowe kilogramy, w moim przypadku, nie są pozostałością po ciąży a jedynie wynikiem zaniedbań znacznie wcześniej. Poza tym powiedzmy sobie szczerze, figury modelki to ja nigdy nie miałam i cokolwiek bym nie robiła to mieć jej nie będę. Mam krótkie nogi i typową sylwetkę gruszki. Co wcale nie przeszkadza mi lubić swoje ciało, mimo jego niedoskonałości. Na moje macierzyństwo przygotowana bylam też finansowo i organizacyjnie. CD w komentarzu.
Samborek. 
Moja radość i sens życia. 
Cudownie być jego mamą. 
#instamama #syn #synusmamusi #miłość #radość #baby #babyboy
Chwilo trwaj! 
Tak słodko, cicho i spokojnie mija nam czas. Karmienie piersią jest cudownie. Bliskość, intymność i wzajemnie ciepło są bezcenne. 
Uwielbiam to zdjęcie bo pokazuje najpiękniejszą stronę macierzyństwa. 
#karmieniepiersią #breastfeeding #milkyway #mama #syn #synusmamusi #myson #myeverything
Dzień taty. 
Tatuś zakochany w Samborku po uszy. Niestety swój pierwszy dzień ojca spędza daleko od dziecka i rodziny. Równo tydzień temu wyszedł do pracy i wróci dopiero pod koniec lipca. Taki marynarski los. Teraz gdy nasz syn jest na świecie rozłąka jest jeszcze trudniejsza. Czy ja już wspominałam jak bardzo nie lubię jego pracy...? #dzientaty #dzienojca #sailor #marynarz #zonamarynarza #synmarynarza #dzieckomarynarza #sailorwife
Dzień taty. Tatuś zakochany w Samborku po uszy. Niestety swój pierwszy dzień ojca spędza daleko od dziecka i rodziny. Równo tydzień temu wyszedł do pracy i wróci dopiero pod koniec lipca. Taki marynarski los. Teraz gdy nasz syn jest na świecie rozłąka jest jeszcze trudniejsza. Czy ja już wspominałam jak bardzo nie lubię jego pracy...? #dzientaty  #dzienojca  #sailor  #marynarz  #zonamarynarza  #synmarynarza  #dzieckomarynarza  #sailorwife 
Ciąża to był cudowny czas. Cieszę się, że zdecydowałam się na sesję ciążową, to wspaniała pamiątka tych niezapomnianych chwil gdy czekaliśmy na ciebie nasz synu. 
Dziękujemy za piękne zdjęcia @muustudio
#ciąża #pregnant #waitingfor #baby #photography #sesjaciazowa #muustudio
Wczoraj Samborek świętował swój pierwszy tydzień na świecie. 
Chcieliśmy wszystkim bardzo podziękować za gratulacje, ciepłe słowa i miłe życzenia. Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na każdy komentarz pod poprzednim postem. Jesteśmy tak szczęśliwi ale też wciąż oszołomieni nowa sytuacją, że zwyczajnie brakuje mi czasu na IG (...w gruncie rzeczy to chyba pozytywny objaw ;)) Odpowiadając na wszystkie zapytania dotyczące zdrowia i samopoczucia, pisze, że mamy się znakomicie. Samborek rośnie zdrowo na mamy cycu, mama goi się po cesarce znakomicie a tata dzielnie się nami opiekuje. 
PS. To nie jest zdjęcie do konkursu na "calineczkę roku ", to jest ważenie dziecka- wersja domowa... Tzn. włożyliśmy dziecko w kocyku do miski i umieściliśmy na wadze kuchennej.
Wczoraj Samborek świętował swój pierwszy tydzień na świecie. Chcieliśmy wszystkim bardzo podziękować za gratulacje, ciepłe słowa i miłe życzenia. Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na każdy komentarz pod poprzednim postem. Jesteśmy tak szczęśliwi ale też wciąż oszołomieni nowa sytuacją, że zwyczajnie brakuje mi czasu na IG (...w gruncie rzeczy to chyba pozytywny objaw ;)) Odpowiadając na wszystkie zapytania dotyczące zdrowia i samopoczucia, pisze, że mamy się znakomicie. Samborek rośnie zdrowo na mamy cycu, mama goi się po cesarce znakomicie a tata dzielnie się nami opiekuje. PS. To nie jest zdjęcie do konkursu na "calineczkę roku ", to jest ważenie dziecka- wersja domowa... Tzn. włożyliśmy dziecko w kocyku do miski i umieściliśmy na wadze kuchennej.
Już z nami jest! 
05.06.18
Samborek, 2800g, 51cm
Niezliczone pokłady szczęścia. 
W poniedziałek odeszły wody. We wtorek padła decyzja o wywołaniu porodu. Niestety oksytocyna działa dobrze jeśli jest już rozwarcie. W naszym przypadku po 4h walki siłami natrury (po wywołaniu oksytocyna) , skurcze miałam co pół minuty a rozwarcie na pół opuszka. Zapadła decyzja o cesarskim cięciu. 
05.06 o 11:45 przyszedł na świat Samborek. Trochę zmęczony 24 godzinnym brakiem wód i 4 godzinną walką, gdzie skurcze pchały go do zamkniętego kanału rodnego. Po tej przygodzie został mu na szczęście tylko niewielki krwiak na główce. 
Za to synuś mój ślicznie je z cycka, jest bardzo grzeczny i spokojny i robi takie słodkie minki. 
Cudowne uczucie być mamą.
Już z nami jest! 05.06.18 Samborek, 2800g, 51cm Niezliczone pokłady szczęścia. W poniedziałek odeszły wody. We wtorek padła decyzja o wywołaniu porodu. Niestety oksytocyna działa dobrze jeśli jest już rozwarcie. W naszym przypadku po 4h walki siłami natrury (po wywołaniu oksytocyna) , skurcze miałam co pół minuty a rozwarcie na pół opuszka. Zapadła decyzja o cesarskim cięciu. 05.06 o 11:45 przyszedł na świat Samborek. Trochę zmęczony 24 godzinnym brakiem wód i 4 godzinną walką, gdzie skurcze pchały go do zamkniętego kanału rodnego. Po tej przygodzie został mu na szczęście tylko niewielki krwiak na główce. Za to synuś mój ślicznie je z cycka, jest bardzo grzeczny i spokojny i robi takie słodkie minki. Cudowne uczucie być mamą.
Dzień dziecka! Każdy był kiedyś dzieckiem! Ja również! 
#dziendziecka
#dzieciństwo #childhood #ja #me #littleme
9 dni do planowanego porodu...albo 12 dni. Dotychczas liczyliśmy datę 09.06 jako ta właściwą z badań prenatalnych, z ostatniej miesiączki data 12.06. niby tylko 3 dni różnicy ale dla mnie to sporo czasu. Na wczorajszej wizycie usłyszałam, że na chwilę obecną zupełnie nic nie przepowiadania porodu. Póki co szyjka zamknięta, długa, dziecko wysoko, łożysko zaczyna się powoli zwapniać ale przepływu są wciąż prawidłowe. Czekam.
9 dni do planowanego porodu...albo 12 dni. Dotychczas liczyliśmy datę 09.06 jako ta właściwą z badań prenatalnych, z ostatniej miesiączki data 12.06. niby tylko 3 dni różnicy ale dla mnie to sporo czasu. Na wczorajszej wizycie usłyszałam, że na chwilę obecną zupełnie nic nie przepowiadania porodu. Póki co szyjka zamknięta, długa, dziecko wysoko, łożysko zaczyna się powoli zwapniać ale przepływu są wciąż prawidłowe. Czekam.
Jesteśmy gotowi!!!
✓Wózek dziś odebrany, teraz wietrzy się na balkonie. ✓Ubranka wyprane, wyprasowane, złożone.
✓Własnoręcznie wykonane litery składające się w imię, gotowe.
Jesteśmy gotowi!!! ✓Wózek dziś odebrany, teraz wietrzy się na balkonie. ✓Ubranka wyprane, wyprasowane, złożone. ✓Własnoręcznie wykonane litery składające się w imię, gotowe.
37 tydzień ciąży, tylko 26 dni do końca! Kiedy to minęło? Jak to się stało? Czasem mam wrażenie, że to jest sen. Ciągle niedowierzam, że to się dzieje. 
Dopiero wysyłałam przyszłemu tacie pierwsze zdjęcie z USG z opisem a już za 3tyg zobaczymy nasze szczęście na żywo. Chyba będę tęsknić za brzuszkiem. Mimo, że moja ciąża nie przebiegała książkowo, ja cały czas jej trwania czułam się bardzo dobrze. Chyba głównie dlatego, że jestem niezwykle szczęśliwa. 
Dziś wraca do domu mój marynarz. Od dziś będziemy w komplecie. 
Synku czekamy na Ciebie po drugiej stronie brzucha. ❤❤❤ 💞Love is in the air. 💞💖
37 tydzień ciąży, tylko 26 dni do końca! Kiedy to minęło? Jak to się stało? Czasem mam wrażenie, że to jest sen. Ciągle niedowierzam, że to się dzieje. Dopiero wysyłałam przyszłemu tacie pierwsze zdjęcie z USG z opisem a już za 3tyg zobaczymy nasze szczęście na żywo. Chyba będę tęsknić za brzuszkiem. Mimo, że moja ciąża nie przebiegała książkowo, ja cały czas jej trwania czułam się bardzo dobrze. Chyba głównie dlatego, że jestem niezwykle szczęśliwa. Dziś wraca do domu mój marynarz. Od dziś będziemy w komplecie. Synku czekamy na Ciebie po drugiej stronie brzucha. ❤❤❤ 💞Love is in the air. 💞💖
Jedzie pociąg z daleka...
🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂 Wszyscy wrzucają zdjęcie ze swoich majowkowych wycieczek i podróży, to i ja wrzucę. 
Co prawda, na razie udało mi się wyjechać łóżkiem szpitalnym z sali na korytarz ale zawsze to jakaś podróż. 
Wszystkie łóżka z naszej 6-osobowej sali wyjechały na korytarz, na okoliczność gruntownego sprzątania i dezynfekcji sali. 
Nie można narzekać. Szpital jest dość stary ale zadbany na miarę możliwości. Jadnak nie liczy się jak luksusowe są sale. To co jest tu najważniejsze to opieka medyczna. Komplet badań podstawowych, codziennie 2xKTG, co 2 godzin sprawdzanie tętna płodu. 
Akurat u mnie nie ma takiej potrzeby ale koleżanki z sali mają wykonywane najróżniejsze badania dodatkowe i nie ma znaczenia, że jest długi weekend. Tu można czuć się bezpiecznie. Do tego położne, pielęgniarki i lekarze zawsze sympatyczni, chętnie odpowiadają na nasze pytania, tłumaczą, cierpliwie słuchają. Jest ok.
Jedzie pociąg z daleka... 🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂🚂 Wszyscy wrzucają zdjęcie ze swoich majowkowych wycieczek i podróży, to i ja wrzucę. Co prawda, na razie udało mi się wyjechać łóżkiem szpitalnym z sali na korytarz ale zawsze to jakaś podróż. Wszystkie łóżka z naszej 6-osobowej sali wyjechały na korytarz, na okoliczność gruntownego sprzątania i dezynfekcji sali. Nie można narzekać. Szpital jest dość stary ale zadbany na miarę możliwości. Jadnak nie liczy się jak luksusowe są sale. To co jest tu najważniejsze to opieka medyczna. Komplet badań podstawowych, codziennie 2xKTG, co 2 godzin sprawdzanie tętna płodu. Akurat u mnie nie ma takiej potrzeby ale koleżanki z sali mają wykonywane najróżniejsze badania dodatkowe i nie ma znaczenia, że jest długi weekend. Tu można czuć się bezpiecznie. Do tego położne, pielęgniarki i lekarze zawsze sympatyczni, chętnie odpowiadają na nasze pytania, tłumaczą, cierpliwie słuchają. Jest ok.
Dawno w szpitalu nie byłam...to już jestem!
Głupia ja! 
Miała być super majóweczka na świeżym powietrzu, a jest łóżko szpitalne w 6-osobowej sali. A to wszystko na własne życzenie. 
Jako bardzo odpowiedzialna, rozsądna i zapobiegliwa przyszła mama postanowiłam, przed wyjazdem na majówkę, upewnić się że wszystko jest dobrze ze mną i moim dzieckiem. Mimo braku zalecenia i wskazań, wybrałam się prywatnie na KTG (wszak to miał być przejaw mojej odpowiedzialność). Niestety, ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu a wręcz niedowierzaniu, badanie skończyło się kolejna wizytą w szpitalu. Samborek jest dość niezależnym dzieckiem i od początku bardzo nie lubił badań. Wydaje mi się, że on stara się chronić swoją intymność i godność osobistą. Na USG zawsze się chował za łożyskiem, lubi też uciekać przed głowicą KTG, bo co będzie się pokazywał i ujawniał. 
W badaniu KTG wyszły dwa spadki tętna. Chociaż lekarz od początku podejrzewał, że to nie są spadki a jedynie wymknięcie się spod głowicy KTG, to jednak kazał powtórzyć badanie w szpitalu. Tam natomiast, zapis wyszedł ok, ale KTG zarejestrowało bardzo intensywne ruchy dziecka, co najprawdopodobniej wynikało z dość niewygodnej pozycji w trakcie badania. Koniec końców zamiast spokojnie opuścić izbę przyjęć, w przekonaniu że wszystko jest w porządku, przyjęto mnie na oddział, gdzie spędzę zapewne kilka dni. Kolejne KTG raczej wykluczają jakikolwiek problem z tętnem dziecka i potwierdzają teorię lekarza z przychodni o małym uciekinierze, jadnak majówka już przepadła. 
Pozdrawiam z Samborkiem ze szpitala!
Nie ma co narzekać. Należy tu od czasu do czasu wpaść skontrolować czy wszystko nadal dobrze działa. 🚑🏨🛌🤒🤕😷
Dawno w szpitalu nie byłam...to już jestem! Głupia ja! Miała być super majóweczka na świeżym powietrzu, a jest łóżko szpitalne w 6-osobowej sali. A to wszystko na własne życzenie. Jako bardzo odpowiedzialna, rozsądna i zapobiegliwa przyszła mama postanowiłam, przed wyjazdem na majówkę, upewnić się że wszystko jest dobrze ze mną i moim dzieckiem. Mimo braku zalecenia i wskazań, wybrałam się prywatnie na KTG (wszak to miał być przejaw mojej odpowiedzialność). Niestety, ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu a wręcz niedowierzaniu, badanie skończyło się kolejna wizytą w szpitalu. Samborek jest dość niezależnym dzieckiem i od początku bardzo nie lubił badań. Wydaje mi się, że on stara się chronić swoją intymność i godność osobistą. Na USG zawsze się chował za łożyskiem, lubi też uciekać przed głowicą KTG, bo co będzie się pokazywał i ujawniał. W badaniu KTG wyszły dwa spadki tętna. Chociaż lekarz od początku podejrzewał, że to nie są spadki a jedynie wymknięcie się spod głowicy KTG, to jednak kazał powtórzyć badanie w szpitalu. Tam natomiast, zapis wyszedł ok, ale KTG zarejestrowało bardzo intensywne ruchy dziecka, co najprawdopodobniej wynikało z dość niewygodnej pozycji w trakcie badania. Koniec końców zamiast spokojnie opuścić izbę przyjęć, w przekonaniu że wszystko jest w porządku, przyjęto mnie na oddział, gdzie spędzę zapewne kilka dni. Kolejne KTG raczej wykluczają jakikolwiek problem z tętnem dziecka i potwierdzają teorię lekarza z przychodni o małym uciekinierze, jadnak majówka już przepadła. Pozdrawiam z Samborkiem ze szpitala! Nie ma co narzekać. Należy tu od czasu do czasu wpaść skontrolować czy wszystko nadal dobrze działa. 🚑🏨🛌🤒🤕😷