an online Instagram web viewer
  • moeinrajaei
    Moein Rajaei
    @moeinrajaei

Images by moeinrajaei

انتخابی تیم ملی اسفند ماه ۱۳۹۵
.
تفاوت بین رشته های فیزیک و بادیکلاسیک و بادی بیلدینگ

1.دسته بندی مسابقات فیزیک بر اساس قد صورت میگیرد.
2.معیار داورها برای امتیاز دادن تناقض بین عرض سرشانه ها و عرض کمر است یعنی هرچی که یک شرکت کننده از عرض سرشانه بیشتر و عرض کمر کمتری برخورد باشد از امتیاز و شانس بیشتری برخوردار است.
3.عضلات نباید خیلی زیاد بزرگ و گرد باشن در این صورت شرکت کننده اوت میشود.
4.داوران برای مدل مو، چهره و انتخاب شلوارک ،گرفتن فیگور و نرمی و انعطاف بدن و ارتباط با داور و نداشتن کات زیاد و فیبر عضلانی امتیاز خاصی قائل میشوند.
5.معمولا افرادی که دارای تیپ بدنی آندومورف هستند نمی توانند در این رشته موفق باشند.
6.بدن یک فیزیک کار نشانگر این پیام باشد که با داروهای استروئیدی و پپتیدی ساخته نشده است.

بادی کلاسیک 
1.رشته ی بادی کلاسیک براساس قد و وزن صورت میگیرد.یعنی علاوه بر قد وزن هم مهم است.
2.مثلا در دسته ی قدی180+ سانتیمتر وزن افراد باید چیزی حدود ۸۶ کیلوگرم باشد.
3.معیار داورها برای امتیاز دادن عضلات کشیده و کات عمقی و خوب است.
4.همانند بادی بیلدینگ عضلات نباید خیلی گرد و حجیم باشند وگرنه در رقابت کسانی که عضلات خیلی گرد و حجیم دارند به صورت خودکار مقلوب کسایی میشوند که عضلات کشیده تری دارند.
5.معمولا افرادی که دارای تیپ بدنی اکتومورف و مزومورف هستن میتوانند در این رشته موفق باشند.

بادی بیلدینگ 
1.رشته بادی بیلدینگ فقط بهر اساس وزن صورت میگیرد. مثلا یه فرد با قد ۱۶۷سانتیمتر میتواند در کنار یک فرد با قد ۱۸۷سانتیمتر قرار بگیرد.مسلما کسانی ک قد کوتاه تری دارند میتوانند دراین رشته موفق تر باشند چون زودتر پر میشوند، ولی بدنسازهای قد بلند افراد زیادی بوده اند که در این رشته توانستند موفق بشوند. مانند: رونی کلمن، آرنولد شوارتزنگر و... 2.معیار داورها برای امتیاز دادن عضلات حجیم،گرد و کات عضلانی خوب و بالانس بدن است . یعنی هرچه که افراد در آن دسته وزنی بتوانند عضلات حجیم و گرد و کات تری رو به نمایش بگذارند از شانس بیشتری برخوردار هستند.
3.نکته ای که نباید فراموش شود بالانس بدن است . خیلی از بدنسازها بوده اند ک حجم زیادی داشتند ولی بخاطر بالانس نبودن به جایگاه های خوبی دست نیافتند مانند: مارکوس رول .
4.معمولا در این رشته افرادی که دارای تیپ بدنی آندومورف هستند میتوانند موفق تر باشند ولی بازهم کسانی بوده اند که دارای تیپ بدنی بین اکتومورف و مزومورف بوده ولی توانستند به ۶ دوره قهرمانی مستر المپیا دست پیداکنند مانند: دوریان یتس .
#bodybuilding #fitness
انتخابی تیم ملی اسفند ماه ۱۳۹۵ . تفاوت بین رشته های فیزیک و بادیکلاسیک و بادی بیلدینگ 1.دسته بندی مسابقات فیزیک بر اساس قد صورت میگیرد. 2.معیار داورها برای امتیاز دادن تناقض بین عرض سرشانه ها و عرض کمر است یعنی هرچی که یک شرکت کننده از عرض سرشانه بیشتر و عرض کمر کمتری برخورد باشد از امتیاز و شانس بیشتری برخوردار است. 3.عضلات نباید خیلی زیاد بزرگ و گرد باشن در این صورت شرکت کننده اوت میشود. 4.داوران برای مدل مو، چهره و انتخاب شلوارک ،گرفتن فیگور و نرمی و انعطاف بدن و ارتباط با داور و نداشتن کات زیاد و فیبر عضلانی امتیاز خاصی قائل میشوند. 5.معمولا افرادی که دارای تیپ بدنی آندومورف هستند نمی توانند در این رشته موفق باشند. 6.بدن یک فیزیک کار نشانگر این پیام باشد که با داروهای استروئیدی و پپتیدی ساخته نشده است. بادی کلاسیک 1.رشته ی بادی کلاسیک براساس قد و وزن صورت میگیرد.یعنی علاوه بر قد وزن هم مهم است. 2.مثلا در دسته ی قدی180+ سانتیمتر وزن افراد باید چیزی حدود ۸۶ کیلوگرم باشد. 3.معیار داورها برای امتیاز دادن عضلات کشیده و کات عمقی و خوب است. 4.همانند بادی بیلدینگ عضلات نباید خیلی گرد و حجیم باشند وگرنه در رقابت کسانی که عضلات خیلی گرد و حجیم دارند به صورت خودکار مقلوب کسایی میشوند که عضلات کشیده تری دارند. 5.معمولا افرادی که دارای تیپ بدنی اکتومورف و مزومورف هستن میتوانند در این رشته موفق باشند. بادی بیلدینگ 1.رشته بادی بیلدینگ فقط بهر اساس وزن صورت میگیرد. مثلا یه فرد با قد ۱۶۷سانتیمتر میتواند در کنار یک فرد با قد ۱۸۷سانتیمتر قرار بگیرد.مسلما کسانی ک قد کوتاه تری دارند میتوانند دراین رشته موفق تر باشند چون زودتر پر میشوند، ولی بدنسازهای قد بلند افراد زیادی بوده اند که در این رشته توانستند موفق بشوند. مانند: رونی کلمن، آرنولد شوارتزنگر و... 2.معیار داورها برای امتیاز دادن عضلات حجیم،گرد و کات عضلانی خوب و بالانس بدن است . یعنی هرچه که افراد در آن دسته وزنی بتوانند عضلات حجیم و گرد و کات تری رو به نمایش بگذارند از شانس بیشتری برخوردار هستند. 3.نکته ای که نباید فراموش شود بالانس بدن است . خیلی از بدنسازها بوده اند ک حجم زیادی داشتند ولی بخاطر بالانس نبودن به جایگاه های خوبی دست نیافتند مانند: مارکوس رول . 4.معمولا در این رشته افرادی که دارای تیپ بدنی آندومورف هستند میتوانند موفق تر باشند ولی بازهم کسانی بوده اند که دارای تیپ بدنی بین اکتومورف و مزومورف بوده ولی توانستند به ۶ دوره قهرمانی مستر المپیا دست پیداکنند مانند: دوریان یتس . #bodybuilding  #fitness 
آدرس جدید کلوپ بدنسازی تکنیک 
کرمان:بلوار جهاد رو به رو بیست متری دانشجو
با مدیریت و مربیگری معین رجایی قهرمان چند دوره استان و کشور و منتخب تیم ملی
آدرس جدید کلوپ بدنسازی تکنیک کرمان:بلوار جهاد رو به رو بیست متری دانشجو با مدیریت و مربیگری معین رجایی قهرمان چند دوره استان و کشور و منتخب تیم ملی
دیدار با جناب سرهنگ ابراهیمی مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی مس
ورایزنی جهت اسپانسری مسابقات پیش رو
دیدار با جناب سرهنگ ابراهیمی مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی مس ورایزنی جهت اسپانسری مسابقات پیش رو
مسابقات انتخابی تیم ملی رشت
اسفند ماه ۱۳۹۵
مسابقات انتخابی تیم ملی رشت اسفند ماه ۱۳۹۵
#photo #bodybuilding 
1397/8/7
چند باور غلط در ورزش بدنسازی
۱) خانمها اگر بدنسازی و تمرین با وزنه کنند دارای اندام عضلانی و مردانه می شوند ؟
▪ خیر – هورمونهای عضله ساز به میزان بسیار کم در بدن خانمها ترشح می شود و هورمونهای غالب مردانه هستند ( تستسترون مهمترین آنهااست )بنابراین تمرین با وزنه برای زنان موجب فرم دهی مناسب بدن و تراکم استخوانها و بالابردن متابولیسم و چربی سوزی به نسبت خیلی بیشتر در مقایسه با سایر ورزشهای هوازی می شود و نباید به دلیل هراس از عضلانی شدن از کار با وزنه اجتناب کنند .

۲) بدنسازی در سنین پائین موجب کوتاهی قد می شود؟
▪ خیر – این تصوری است که از سالهای گذشته در اذهان مردم به جا مانده در صورتیکه کار با وزنه موجب تحریک بدن به ترشح هورمون رشد و تراکم استخوانها میشود حتی به اثبات رسیده که در سنین نزدیک به بلوغ کار با وزنه برای پسران موجب ضخامت استخوانها می شود .

۳) برای کوچک کردن سایز و آب کردن چربی های شکم دراز نشست تمرین کنید ؟
▪ خیر – اول اینکه در ورزش لاغری موضعی نداریم و هنگامیکه چربی سوزی می کنیم به صورت هماهنگ و از تمام نقاط بدن کم می شود دوم اینکه دراز نشست هم مانند سایر فعالیتهای بدنسازی جزو دسته بی هوازی است که در این دسته ورزشها بدن از ذخائر گلیکوژن مصرف می کند و برای چربی آب کردن باید ورزشهای هوازی طولانی مدت حدود ۴۰ دقیقه انجام دهید .

۴) برای وزن کم کردن هنگام ورزش زیاد عرق کنید ؟
▪ خیر – عرق کردن زیاد هیچ تاثیری روی کاهش وزن ندارد و باید هنگام ورزش از لباس نخی گشاد استفاده کنید تا دمای بدنتان به سهولت تبادل شود شاید این تصور از وزن کم کردن ورزشکاران قبل از وزن کشی با پوشیدن لباسهای نایلونی و تعرق زیاد ناشی شده اما باید توجه کنید که این روش یک روش موقت برای کم کردن وزن آنهم به میزان کم ( حداکثر یک تا دو کیلو ) می باشد .

۵) آب خوردن زیاد موجب احتباس آن و افزایش وزن می شود؟
▪ خیر - بدن در صورت کمبود هر ماده حیاتی آنرا در خود نگه می دارد که آب هم از این قاعده مستثنی نیست پس خوردن آب موجب دفع بهتر آن و البته به همراه بسیاری از سموم بدن می شود خصوصا بدنسازان که به دلیل مصرف بیشتر پروتئین و افزایش اوره خون به مقادیر بیشتری از آب نیاز دارند .

۶) سونا لاغر می کند؟
▪ خیر – سونا فقط موجب دفع آب از بدن می شود و چنانچه به دلیل ورزش شدید و تجمع اسید لاکتیک دارای درد عضلانی هستید سونا انتخاب مناسبی است وگرنه عرق کردن و افزایش دمای بدن توسط عوامل خارجی هیچ تاثیری در چربی سوزی ندارد 
#fitness #bodybuilding #model #photography#بدن #gym #فیتنس #بدنسازی #غذایی #تغذیه #مناسب
چند باور غلط در ورزش بدنسازی ۱) خانمها اگر بدنسازی و تمرین با وزنه کنند دارای اندام عضلانی و مردانه می شوند ؟ ▪ خیر – هورمونهای عضله ساز به میزان بسیار کم در بدن خانمها ترشح می شود و هورمونهای غالب مردانه هستند ( تستسترون مهمترین آنهااست )بنابراین تمرین با وزنه برای زنان موجب فرم دهی مناسب بدن و تراکم استخوانها و بالابردن متابولیسم و چربی سوزی به نسبت خیلی بیشتر در مقایسه با سایر ورزشهای هوازی می شود و نباید به دلیل هراس از عضلانی شدن از کار با وزنه اجتناب کنند . ۲) بدنسازی در سنین پائین موجب کوتاهی قد می شود؟ ▪ خیر – این تصوری است که از سالهای گذشته در اذهان مردم به جا مانده در صورتیکه کار با وزنه موجب تحریک بدن به ترشح هورمون رشد و تراکم استخوانها میشود حتی به اثبات رسیده که در سنین نزدیک به بلوغ کار با وزنه برای پسران موجب ضخامت استخوانها می شود . ۳) برای کوچک کردن سایز و آب کردن چربی های شکم دراز نشست تمرین کنید ؟ ▪ خیر – اول اینکه در ورزش لاغری موضعی نداریم و هنگامیکه چربی سوزی می کنیم به صورت هماهنگ و از تمام نقاط بدن کم می شود دوم اینکه دراز نشست هم مانند سایر فعالیتهای بدنسازی جزو دسته بی هوازی است که در این دسته ورزشها بدن از ذخائر گلیکوژن مصرف می کند و برای چربی آب کردن باید ورزشهای هوازی طولانی مدت حدود ۴۰ دقیقه انجام دهید . ۴) برای وزن کم کردن هنگام ورزش زیاد عرق کنید ؟ ▪ خیر – عرق کردن زیاد هیچ تاثیری روی کاهش وزن ندارد و باید هنگام ورزش از لباس نخی گشاد استفاده کنید تا دمای بدنتان به سهولت تبادل شود شاید این تصور از وزن کم کردن ورزشکاران قبل از وزن کشی با پوشیدن لباسهای نایلونی و تعرق زیاد ناشی شده اما باید توجه کنید که این روش یک روش موقت برای کم کردن وزن آنهم به میزان کم ( حداکثر یک تا دو کیلو ) می باشد . ۵) آب خوردن زیاد موجب احتباس آن و افزایش وزن می شود؟ ▪ خیر - بدن در صورت کمبود هر ماده حیاتی آنرا در خود نگه می دارد که آب هم از این قاعده مستثنی نیست پس خوردن آب موجب دفع بهتر آن و البته به همراه بسیاری از سموم بدن می شود خصوصا بدنسازان که به دلیل مصرف بیشتر پروتئین و افزایش اوره خون به مقادیر بیشتری از آب نیاز دارند . ۶) سونا لاغر می کند؟ ▪ خیر – سونا فقط موجب دفع آب از بدن می شود و چنانچه به دلیل ورزش شدید و تجمع اسید لاکتیک دارای درد عضلانی هستید سونا انتخاب مناسبی است وگرنه عرق کردن و افزایش دمای بدن توسط عوامل خارجی هیچ تاثیری در چربی سوزی ندارد #fitness  #bodybuilding  #model  #photography #بدن  #gym  #فیتنس  #بدنسازی  #غذایی  #تغذیه  #مناسب 
خدانکند آدمی از خوب بودن و مهربانی اش 
خسته و پشیمان شود ...
خدانکند آدمی از بودن در کنار آدمهای خسته شود،
در درونش هیچ نیست،
از هیچ به هیچ میرسد،
نه بد بودن را بلد است ن توان خوب بودنش دگر هست...
آنوقت است از آدمهای هم نوع خود گریزان...،
آنوقت است به خلوت درونی خود میرسد 
که ناخوشایند است.
آدمی را از آدمیت خسته نکنیم.
خدانکند آدمی از خوب بودن و مهربانی اش خسته و پشیمان شود ... خدانکند آدمی از بودن در کنار آدمهای خسته شود، در درونش هیچ نیست، از هیچ به هیچ میرسد، نه بد بودن را بلد است ن توان خوب بودنش دگر هست... آنوقت است از آدمهای هم نوع خود گریزان...، آنوقت است به خلوت درونی خود میرسد که ناخوشایند است. آدمی را از آدمیت خسته نکنیم.
باورهای اشتباه در ورزش بدنسازی

باورهایی که جنبه علمی نداشته و فقط زایده افکار عده ای می باشد که با بدنسازی مشکل دارند و پشت این خیال های باطل پنهان شده اند . باورهایی که برای مردم هم جای سوال شده است که آیا این باورها، فقط در حد یک باور است یا واقعیت دارد . توجه شما را به گزیده ای از این باورها جلب می کنیم.

۱- بدنسازی گنج قارون می خواهد

تفاوت هزینه بین وعده غذایی رژیمی با یک غذای بی خاصیت و چربی شاید به اندازه پول یک لیوان نوشابه باشد . امتحان کنید پیتزا و جوجه کباب پس دوست من بی پولی اصلاً بهانه خوبی نیست . پس سعی کن در خوردن غذاها به کیفیت آن توجه کن . البته بنده نیز منکر این واقعیت نیستم که بدنیسازی در رده های حرفه ای پول و هزینه می خواهد ولی خودتان را پشت ورزشکاران حرفه ای مخفی نکنید

۲- سنگین بزن تا بهتر شوی

با شدت تمرین کردن راز پیشرفت در بدنسازی است ولی به چه قیمت ؟ آیا با رباط پاره می توان تمرین نمود ؟ پس به آرامی و کنترل کامل بر میزان وزنه ها بیفزاییم . در واقع ما بر وزنه مسلط باشیم و اجازه ندهیم وزنه بر ما تسلط داشته باشد . در دنیای بدنسازی حرفه ای شاید عده ای مثل رونی کولمن ، جانی جکسون و برانچ وارن طرفدار وزنه های سنگین باشند ولی کسانی هم مثل جی کاتلر و فیل هیث به سنگینی وزنه ها اهمیت نمی دهند و تسلط بر وزنه ها برایشان در درجه اول اهمیت قرار دارد . آنها معتقدند ما بدنسازیم نه پاورلیفتینگ کار

۳- مقایسه خود با قهرمانان

بنا بر صد دلیل هر کس مشخصات فیزیکی و توانایی های مخصوص به خود را دارد . زدن رکورد دیگران تضمینی برای داشتن عضلاتی خوب نیست . پس خودت را با خودت مقایسه کن و سعی کن پیشرفت داشته باشی . هرزگاهی مشاهده می شود حتی بعضی از ورزشکاران برنامه قهرمانان بزرگ را کپی کرده و در باشکاه با آن تمرین می کنند . عزیزان تقلید از ورزشکاران بزرگ فقط در نظم و پشتکار جایز می باشد . سعی کنید مربی آگاه و خوب داشته باشید و با شرایط بدنی خودتان تمرین کنید

4- داروها معجزه می کنند

داروها نه تنها در بدنسازی که حتی در درمان مریضی هم معجزه نمی کنند . تنها چیزی که در رشد عضلات معجزه می کند داشتن برنامه تمرینی و غذایی خوب و انجام آن با صبوری و باز هم صبوری است . داروها اگر اصل باشند و اگر درست مصرف شوند باز هم باید در کنار تمرین و تغذیه خوب و حساب شده باشند. مگر در مواردی که داروهایی مصرف کنید که احتباس آب و نمک در بدن را زیاد کند و که آن هم با قطع دارو بدن به حالت اولیه برمی گردد.
#bodybuilding #fitness
باورهای اشتباه در ورزش بدنسازی باورهایی که جنبه علمی نداشته و فقط زایده افکار عده ای می باشد که با بدنسازی مشکل دارند و پشت این خیال های باطل پنهان شده اند . باورهایی که برای مردم هم جای سوال شده است که آیا این باورها، فقط در حد یک باور است یا واقعیت دارد . توجه شما را به گزیده ای از این باورها جلب می کنیم. ۱- بدنسازی گنج قارون می خواهد تفاوت هزینه بین وعده غذایی رژیمی با یک غذای بی خاصیت و چربی شاید به اندازه پول یک لیوان نوشابه باشد . امتحان کنید پیتزا و جوجه کباب پس دوست من بی پولی اصلاً بهانه خوبی نیست . پس سعی کن در خوردن غذاها به کیفیت آن توجه کن . البته بنده نیز منکر این واقعیت نیستم که بدنیسازی در رده های حرفه ای پول و هزینه می خواهد ولی خودتان را پشت ورزشکاران حرفه ای مخفی نکنید ۲- سنگین بزن تا بهتر شوی با شدت تمرین کردن راز پیشرفت در بدنسازی است ولی به چه قیمت ؟ آیا با رباط پاره می توان تمرین نمود ؟ پس به آرامی و کنترل کامل بر میزان وزنه ها بیفزاییم . در واقع ما بر وزنه مسلط باشیم و اجازه ندهیم وزنه بر ما تسلط داشته باشد . در دنیای بدنسازی حرفه ای شاید عده ای مثل رونی کولمن ، جانی جکسون و برانچ وارن طرفدار وزنه های سنگین باشند ولی کسانی هم مثل جی کاتلر و فیل هیث به سنگینی وزنه ها اهمیت نمی دهند و تسلط بر وزنه ها برایشان در درجه اول اهمیت قرار دارد . آنها معتقدند ما بدنسازیم نه پاورلیفتینگ کار ۳- مقایسه خود با قهرمانان بنا بر صد دلیل هر کس مشخصات فیزیکی و توانایی های مخصوص به خود را دارد . زدن رکورد دیگران تضمینی برای داشتن عضلاتی خوب نیست . پس خودت را با خودت مقایسه کن و سعی کن پیشرفت داشته باشی . هرزگاهی مشاهده می شود حتی بعضی از ورزشکاران برنامه قهرمانان بزرگ را کپی کرده و در باشکاه با آن تمرین می کنند . عزیزان تقلید از ورزشکاران بزرگ فقط در نظم و پشتکار جایز می باشد . سعی کنید مربی آگاه و خوب داشته باشید و با شرایط بدنی خودتان تمرین کنید 4- داروها معجزه می کنند داروها نه تنها در بدنسازی که حتی در درمان مریضی هم معجزه نمی کنند . تنها چیزی که در رشد عضلات معجزه می کند داشتن برنامه تمرینی و غذایی خوب و انجام آن با صبوری و باز هم صبوری است . داروها اگر اصل باشند و اگر درست مصرف شوند باز هم باید در کنار تمرین و تغذیه خوب و حساب شده باشند. مگر در مواردی که داروهایی مصرف کنید که احتباس آب و نمک در بدن را زیاد کند و که آن هم با قطع دارو بدن به حالت اولیه برمی گردد. #bodybuilding  #fitness 
افتتاح مجموعه ورزشی بانوان هرمس با پیشرفته ترین دستگاهای روز دنیا 
بامدیریت و مربیگری  خانم معظمه میر علیزاده قهرمان آسیاو مشارکت دکتر محمد نصیری قهرمان جهان در  شهرستان زرند 
چهاراه امیر کبیر .بلوار ایت الله هاشمی رفسنجانی 
ساعت کار باشگاه ۸صبح الی ۱۰شب👌👌👌💪💪💪
افتتاح مجموعه ورزشی بانوان هرمس با پیشرفته ترین دستگاهای روز دنیا بامدیریت و مربیگری خانم معظمه میر علیزاده قهرمان آسیاو مشارکت دکتر محمد نصیری قهرمان جهان در شهرستان زرند چهاراه امیر کبیر .بلوار ایت الله هاشمی رفسنجانی ساعت کار باشگاه ۸صبح الی ۱۰شب👌👌👌💪💪💪
سوالات عمده ای که معمولا در بدنسازی  برای خانم ها مطرح می شود بدین قرار است :
1- آیا ورزش بدنسازی همانطور که برای مردان مفید است برای زنان نیز مفید است ؟ 
2- آیا زنان در صورت پرداختن به بدنسازی دارای بدنی عضلانی ، تفکیکی و در یک کلام مردانه می شوند و ظرافت زنانه آنها تحت تاثیر قرار می گیرد ؟
3- آیا این ورزش خطری از لحاظ فیزیولوژی و آناتومتیک برای زنان ندارد ؟ 
در پاسخ به سوال اول باید بگویم فلسفه هر ورزشی ورای قهرمانی و کسب افتخار برای مردان و زنان داشتن اندام دلخواه ، سوزاندن چربی اضافی , توانایی بدنی مطلوب در مواقع بحران و کسب مهارت های خاص بدنی با تکیه بر تمرینات مکرر است . باید گفت که بدنسازی ورزشی است که موارد فوق را با تضمین کامل به ورزشکار خود ارایه می دهد . این ورزش علاوه بر سوزاندن سریع و سبک چربی های اضافه بدن , اندام شما را کاملا موزون و هماهنگ کرده و علاوه بر آن به شما اعتماد به نفس و اقتدار فوق العاده ای می دهد که می توانیدآن را در تمامی بدنسازان در سطوح مختلف ببینید .
پس به نظر من با توجه به شرایط عدم تحرکی که بر زنان جامعه ایران حاکم است بدنسازی نه تنها برای آنها مفید است بلکه برای آنان الزامی است . آمار وحشتناکی که از پوکی استخوان ، روماتیسم مفصلی و …… در زنان ایرانی مؤید این نکته است که اپیدمی خطرناکی ناشی از کم تحرکی در بین زنان در حال شیوع است که تنها را ه حل آن تحرک بیشتر در قالب ورزشهایی مثل آیروبیک و بدنسازی است .
علاوه بر این داشتن تناسب اندام برای یک دختر یا زن امتیازی غیر قابل انکار محسوب می شود که نمی توان ان را انکار کرد در پاسخ به سوال دوم باید بگویم که بدنسازی نه تنها بدن زن را مردانه نمی کند بلکه به بدن فرم دخترانه تری می دهد. اشتباه زنان در این است که بدنسازان زن را قهرمانان استروئیدی می پندارند که دارای بدن هایی مردانه و خشن هستند اما واقعیت این است که تمام مدل های روز دنیا مثل هنرپیشه های هالیوود و خوانندگان زن مطرح جهان که بدن متناسب آنها آرزوی هر زنی می تواند باشد , بدنسازی و آیروبیک را در سرلوحه برنامه های روزمره خود قرار داده اند .
اما این مطلب را از نظر علمی هم به شما ثابت می کنم .
عضلانی شدن بدن مردان به علت وجود هورمون تستترون در بدن آنهاست که هرقدر میزان تمرینات شدید بدنی را افزایش دهند میزان ترشح وتولید این هورمون در بدنشان افزایش یافته در نتیجه بدنشان عضلانی تر و خشن تر می شود اما در بدن زن مقدار این هورمون فوق العاده کم است و افزایش فعالیت بدن تاثیر خاصی بر روی میزان ترشح این هورمون در بدن ندارد.
#bodybuilding#te#fitns
سوالات عمده ای که معمولا در بدنسازی برای خانم ها مطرح می شود بدین قرار است : 1- آیا ورزش بدنسازی همانطور که برای مردان مفید است برای زنان نیز مفید است ؟ 2- آیا زنان در صورت پرداختن به بدنسازی دارای بدنی عضلانی ، تفکیکی و در یک کلام مردانه می شوند و ظرافت زنانه آنها تحت تاثیر قرار می گیرد ؟ 3- آیا این ورزش خطری از لحاظ فیزیولوژی و آناتومتیک برای زنان ندارد ؟ در پاسخ به سوال اول باید بگویم فلسفه هر ورزشی ورای قهرمانی و کسب افتخار برای مردان و زنان داشتن اندام دلخواه ، سوزاندن چربی اضافی , توانایی بدنی مطلوب در مواقع بحران و کسب مهارت های خاص بدنی با تکیه بر تمرینات مکرر است . باید گفت که بدنسازی ورزشی است که موارد فوق را با تضمین کامل به ورزشکار خود ارایه می دهد . این ورزش علاوه بر سوزاندن سریع و سبک چربی های اضافه بدن , اندام شما را کاملا موزون و هماهنگ کرده و علاوه بر آن به شما اعتماد به نفس و اقتدار فوق العاده ای می دهد که می توانیدآن را در تمامی بدنسازان در سطوح مختلف ببینید . پس به نظر من با توجه به شرایط عدم تحرکی که بر زنان جامعه ایران حاکم است بدنسازی نه تنها برای آنها مفید است بلکه برای آنان الزامی است . آمار وحشتناکی که از پوکی استخوان ، روماتیسم مفصلی و …… در زنان ایرانی مؤید این نکته است که اپیدمی خطرناکی ناشی از کم تحرکی در بین زنان در حال شیوع است که تنها را ه حل آن تحرک بیشتر در قالب ورزشهایی مثل آیروبیک و بدنسازی است . علاوه بر این داشتن تناسب اندام برای یک دختر یا زن امتیازی غیر قابل انکار محسوب می شود که نمی توان ان را انکار کرد در پاسخ به سوال دوم باید بگویم که بدنسازی نه تنها بدن زن را مردانه نمی کند بلکه به بدن فرم دخترانه تری می دهد. اشتباه زنان در این است که بدنسازان زن را قهرمانان استروئیدی می پندارند که دارای بدن هایی مردانه و خشن هستند اما واقعیت این است که تمام مدل های روز دنیا مثل هنرپیشه های هالیوود و خوانندگان زن مطرح جهان که بدن متناسب آنها آرزوی هر زنی می تواند باشد , بدنسازی و آیروبیک را در سرلوحه برنامه های روزمره خود قرار داده اند . اما این مطلب را از نظر علمی هم به شما ثابت می کنم . عضلانی شدن بدن مردان به علت وجود هورمون تستترون در بدن آنهاست که هرقدر میزان تمرینات شدید بدنی را افزایش دهند میزان ترشح وتولید این هورمون در بدنشان افزایش یافته در نتیجه بدنشان عضلانی تر و خشن تر می شود اما در بدن زن مقدار این هورمون فوق العاده کم است و افزایش فعالیت بدن تاثیر خاصی بر روی میزان ترشح این هورمون در بدن ندارد. #bodybuilding #te #fitns 
با شعار سلامت در ورزش و تحول در زرند
.
افتتاح و راه اندازي  باشگاه بدنسازي سناتور با مجهزترين دستگاههاي روز دنيا در شهرستان زرند با مربيگري محمد نصيري قهرمان جهان ابوذر پورباقري قهرمان كشور معين رجايي قهرمان كشور و منتخب تيم ملي
#bodybuilding
با شعار سلامت در ورزش و تحول در زرند . افتتاح و راه اندازي باشگاه بدنسازي سناتور با مجهزترين دستگاههاي روز دنيا در شهرستان زرند با مربيگري محمد نصيري قهرمان جهان ابوذر پورباقري قهرمان كشور معين رجايي قهرمان كشور و منتخب تيم ملي #bodybuilding 
بهمن ماه 95
بهمن ماه 95
یک شب خوب بیاد ماندنی که انشالله همیشه این جمع پایدار باشه
❤❤⚘⚘😘😘
یک شب خوب بیاد ماندنی که انشالله همیشه این جمع پایدار باشه ❤❤⚘⚘😘😘
انسان متعالی
انسانیه كه با خودش و با آدمهاى اطرافش در حال جنگ و ستيز نيست، نتيجتا حضورش به آدم انرژى ميده!
بيشتر از اينكه انتقادگر باشه، مشوقه!
بيشتر از اينكه منفى باشه، مثبته!
بيشتر از اينكه متكبر باشه، متواضعه!
بيشتر از اينكه بخواد خودنمايى كنه، دوست داره در يك فضاى اشتراكى، ديگرانو ببينه و همينطور خودش ديده بشه!
انسان متعالی زيبايي هارو ميبينه و به زبون مياره!
مزاح و طنز خوبى داره!
انسان متعالی همونى هست كه ميبينى، فى البداهه است!
خلاقيت داره، برخوردش محترمانه است، حرمت شما حفظ ميشه، ميتونيد به او اعتماد كنيد، احساس امنيت كنيد!
انسان متعالی كنترل نياز نداره، تحقير نياز نداره، تسلط نياز نداره!
با مجموعه رفتارهاش به شما احساسى رو ميده كه در حقيقت شما خودت رو مثبت تر و بهتر از اونى كه هستى ميبينى!
انسان متعالی انسانیه كه با خودش و با آدمهاى اطرافش در حال جنگ و ستيز نيست، نتيجتا حضورش به آدم انرژى ميده! بيشتر از اينكه انتقادگر باشه، مشوقه! بيشتر از اينكه منفى باشه، مثبته! بيشتر از اينكه متكبر باشه، متواضعه! بيشتر از اينكه بخواد خودنمايى كنه، دوست داره در يك فضاى اشتراكى، ديگرانو ببينه و همينطور خودش ديده بشه! انسان متعالی زيبايي هارو ميبينه و به زبون مياره! مزاح و طنز خوبى داره! انسان متعالی همونى هست كه ميبينى، فى البداهه است! خلاقيت داره، برخوردش محترمانه است، حرمت شما حفظ ميشه، ميتونيد به او اعتماد كنيد، احساس امنيت كنيد! انسان متعالی كنترل نياز نداره، تحقير نياز نداره، تسلط نياز نداره! با مجموعه رفتارهاش به شما احساسى رو ميده كه در حقيقت شما خودت رو مثبت تر و بهتر از اونى كه هستى ميبينى!
@raman_photography1 📷📷📸📸
#model 
#fitnessmotivation 
#bodybuilding