an online Instagram web viewer
  • minidabbg
    Nida 🌱🏋🏽💉🇹🇷
    @minidabbg

Images by minidabbg

Merhaba. ☺️
Uzun zamandır aranızda yoktum. Bunun birkaç sebebi var, şimdi onları konuşma vaktimiz geldi. 😁 Hazır olun uzun post geliyor. 📝
Öncelikle sınavlarım çok yoğundu son 2 aydır, onlarda biraz debelendim. Öyle böyle bitti onlar, ofişılliy 2. Sınıf tıpçıyım artık. 😝
Asıl nedeni ise şu ki, artık bu hesabın/sayfanın beni ifade ettiğini düşünmüyorum.
Bu da nerden çıkto şimdi hoydaaa demeyin, bu hasabı açan Nida, aklında sadece kilo verme ve diyet olan 18 yaşında üniversiteyi yeni kazanmış acemibir kızdı. Ne yaptığını bile bilyordu aslında. Hırsının kölesi olmuştu babamın deyişiyle.
Velhasıl baktı ki çok zayıfladı falan deli gibi de spor yapıyo e o zaman ben yiyim ama şu bu olmasın şöyle olsun böyle sürsün diye daha da hırslandı.. Bu işin sonu nereye varacak diye hiç düşünmedi.
Falan filan derken bende bu arada kendimden başkası gibi niye bahsediyorsam. 😂 Şunu iddia etmiyorum ki yaptıklarım yanlıştı ya da yapmamalıydım demiyorum. Hayır. İyi ki yapmışım. Çünkü denemeden bilemezdim. Yaşamadan bilemezdim. Ayrıca bu hırslı dönemlerimde asla mutsuz değildim çünkü yapım bu, kendimi bir şey adamak beni mutlu ediyor sonuçlarını görmek/almak hiçbir zaman ya? Diye düşünmedim, sormadım bile.
Ama benim bunu sormuyor olmam binge çukuruna düşmeme engel olmadı.
Bataklık desem daha doğru olır belki, çünkü öyle bir dönemdi ki bu benim için, kimseye anlatamıyordum, çözüm bulamıyordum, ilerleme kaydedemiyordum. 3 ay önceki mükemmel insan gitti yerine saçma sapan bi hastalıkla baş edemeyen bir zavallı geldi. Kendime defalarca sordum neden böyle oldu diye. Sonunda sormayıda bıraktım. Hayata farklı bakmayı denedim, mutlu olmak için temel ihtiyacımın vücudumun iyi görünmesinden ziyade, sadece mutlu olmayı istemek olduğunubir kez daha öğrenmem gerekti.
Bu söylediklerim size saçma mı geliyor? Bana o kadar çok şey ifade ediyor ki, inanamazsınız.
Tüm bu yoldan ben tek başıma geçtim. Kimse yardım etmedi, kimse elimden tutmadı, hastalığımla da ben baş ettim, inanın hayatımda yaptığım galiba en zor şeydi.
Hayat deneyimi gerçekten kolay kazanılmıyormuş, sadece durumu vahim/fiziksel hasta/yoksul insanların hayatta zorluk çektiğini sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz.
⤵️⤵️Devam ediyor⤵️⤵️⤵️
Merhaba. ☺️ Uzun zamandır aranızda yoktum. Bunun birkaç sebebi var, şimdi onları konuşma vaktimiz geldi. 😁 Hazır olun uzun post geliyor. 📝 Öncelikle sınavlarım çok yoğundu son 2 aydır, onlarda biraz debelendim. Öyle böyle bitti onlar, ofişılliy 2. Sınıf tıpçıyım artık. 😝 Asıl nedeni ise şu ki, artık bu hesabın/sayfanın beni ifade ettiğini düşünmüyorum. Bu da nerden çıkto şimdi hoydaaa demeyin, bu hasabı açan Nida, aklında sadece kilo verme ve diyet olan 18 yaşında üniversiteyi yeni kazanmış acemibir kızdı. Ne yaptığını bile bilyordu aslında. Hırsının kölesi olmuştu babamın deyişiyle. Velhasıl baktı ki çok zayıfladı falan deli gibi de spor yapıyo e o zaman ben yiyim ama şu bu olmasın şöyle olsun böyle sürsün diye daha da hırslandı.. Bu işin sonu nereye varacak diye hiç düşünmedi. Falan filan derken bende bu arada kendimden başkası gibi niye bahsediyorsam. 😂 Şunu iddia etmiyorum ki yaptıklarım yanlıştı ya da yapmamalıydım demiyorum. Hayır. İyi ki yapmışım. Çünkü denemeden bilemezdim. Yaşamadan bilemezdim. Ayrıca bu hırslı dönemlerimde asla mutsuz değildim çünkü yapım bu, kendimi bir şey adamak beni mutlu ediyor sonuçlarını görmek/almak hiçbir zaman ya? Diye düşünmedim, sormadım bile. Ama benim bunu sormuyor olmam binge çukuruna düşmeme engel olmadı. Bataklık desem daha doğru olır belki, çünkü öyle bir dönemdi ki bu benim için, kimseye anlatamıyordum, çözüm bulamıyordum, ilerleme kaydedemiyordum. 3 ay önceki mükemmel insan gitti yerine saçma sapan bi hastalıkla baş edemeyen bir zavallı geldi. Kendime defalarca sordum neden böyle oldu diye. Sonunda sormayıda bıraktım. Hayata farklı bakmayı denedim, mutlu olmak için temel ihtiyacımın vücudumun iyi görünmesinden ziyade, sadece mutlu olmayı istemek olduğunubir kez daha öğrenmem gerekti. Bu söylediklerim size saçma mı geliyor? Bana o kadar çok şey ifade ediyor ki, inanamazsınız. Tüm bu yoldan ben tek başıma geçtim. Kimse yardım etmedi, kimse elimden tutmadı, hastalığımla da ben baş ettim, inanın hayatımda yaptığım galiba en zor şeydi. Hayat deneyimi gerçekten kolay kazanılmıyormuş, sadece durumu vahim/fiziksel hasta/yoksul insanların hayatta zorluk çektiğini sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. ⤵️⤵️Devam ediyor⤵️⤵️⤵️
Çift resin olduğu için başks bir postun resmini kullandım. Lütfen okuyun.👇🌼
.
@askbuyukbedengiyer
"O kadar spor yapıyorsun ama o sarkan kolların ne olacak?"
"Sarkmış gıdı için bi operasyon düşünüyor musun?"
"Göbek ve göğüs bölgesi sarkanları görünce diyet yapmaktan vazgeçiyorum."
"İç bacak sarkması için birseyler kullanmalisin bence.."
Bunlar daha önce size "cnm çok tatlısın ama biraz zayıflasan keşke,böyle giyinmemelisin kilonu belli ediyor,yüzün çok güzel ama.." Vs vs diyen insanlarla aynı zihniyetler muhtemelen..
Kilolu olsan kusurlusun,zayiflayinca sarkmisindan yüzün çökmüşüne kadar kusurlusun..
Neden onemseyeyim ki?
Bize sadece bir yaşam hakkı sunuldu.
İstediklerimizi yaparak bu yaşama yön vermek bizim elimizde..
Ben zayıflama kararımı sağlık sorunlarım yüzünden aldım.
Ne sevgili yapmak,ne düğüne yetişmek,ne koca bulmak,ne insanlar tarafından beğenilmek ne de çevre yapmak için değil..
1.5 yıl önce 136 kiloyken nasıl kilolarımla mutluysam şimdi de sarkıklarimla mutluyum.
Ben şişmanım!
Çocukluktan beri görüşünüyle insanların ezmeye çalıştığı ama onlari umursamayan bir şişman!
Daha 10 yaşındayken cevrenin "az ye,nefes al,şişko,patates" diye aglattigi,kimseye saygısızlık yapmadan köşede ağlayan küçük şişman kız çocuğum ben!
Umurumda değilsiniz!
Severken,evlenirken,okulu kazanırken,okurken,mezun olurken,dost edinirken umurumda olmadığınız gibi..
Herkes aynı kalıpta olmaz!
Dünyanın en iyi fiziğine kavussanda için boş olduktan sonra Olmaz!
Dislayan oldukça,kusur buldukça OLMAZ!
Ben şişmanım!
Şişmandım!
Mutluydum ve yine öyleyim...
Biraz #bedenolumlaması denen şeyi öğrenin.. #idealdediğin kendini seven insan olabilmektir..
Bu yüzden bu zihniyetten çıkamayan insanlardan uzak olmak için birazcık ara..
Bayram sonu döneceğim,yani umarım dönerim..
Şimdilik Hoşçakalin..👋 #askbuyukbedengiyerbeforeafter
Çift resin olduğu için başks bir postun resmini kullandım. Lütfen okuyun.👇🌼 . @askbuyukbedengiyer "O kadar spor yapıyorsun ama o sarkan kolların ne olacak?" "Sarkmış gıdı için bi operasyon düşünüyor musun?" "Göbek ve göğüs bölgesi sarkanları görünce diyet yapmaktan vazgeçiyorum." "İç bacak sarkması için birseyler kullanmalisin bence.." Bunlar daha önce size "cnm çok tatlısın ama biraz zayıflasan keşke,böyle giyinmemelisin kilonu belli ediyor,yüzün çok güzel ama.." Vs vs diyen insanlarla aynı zihniyetler muhtemelen.. Kilolu olsan kusurlusun,zayiflayinca sarkmisindan yüzün çökmüşüne kadar kusurlusun.. Neden onemseyeyim ki? Bize sadece bir yaşam hakkı sunuldu. İstediklerimizi yaparak bu yaşama yön vermek bizim elimizde.. Ben zayıflama kararımı sağlık sorunlarım yüzünden aldım. Ne sevgili yapmak,ne düğüne yetişmek,ne koca bulmak,ne insanlar tarafından beğenilmek ne de çevre yapmak için değil.. 1.5 yıl önce 136 kiloyken nasıl kilolarımla mutluysam şimdi de sarkıklarimla mutluyum. Ben şişmanım! Çocukluktan beri görüşünüyle insanların ezmeye çalıştığı ama onlari umursamayan bir şişman! Daha 10 yaşındayken cevrenin "az ye,nefes al,şişko,patates" diye aglattigi,kimseye saygısızlık yapmadan köşede ağlayan küçük şişman kız çocuğum ben! Umurumda değilsiniz! Severken,evlenirken,okulu kazanırken,okurken,mezun olurken,dost edinirken umurumda olmadığınız gibi.. Herkes aynı kalıpta olmaz! Dünyanın en iyi fiziğine kavussanda için boş olduktan sonra Olmaz! Dislayan oldukça,kusur buldukça OLMAZ! Ben şişmanım! Şişmandım! Mutluydum ve yine öyleyim... Biraz #bedenolumlaması  denen şeyi öğrenin.. #idealdediğin  kendini seven insan olabilmektir.. Bu yüzden bu zihniyetten çıkamayan insanlardan uzak olmak için birazcık ara.. Bayram sonu döneceğim,yani umarım dönerim.. Şimdilik Hoşçakalin..👋 #askbuyukbedengiyerbeforeafter 
Biraz şımardık bugün, evet.🍣🙈
Biraz şımardık bugün, evet.🍣🙈
Selam!😄
Havalar ısındı,🌞 fırsatını da bulunca dondurma manyağı okup çıktım ben resmen. 🙄
Geçenlerde @gezenvegan 'ın sayfasında görmüştüm buayı, hazır Beşiktaş'a gitmişken deneyeyim dedim.🍧
Tüm dondurmalar gerçek meyveden ve katkısız. Mekanın sahibi İtalya' ya gidip öğrenmiş dondurma yapmayı. 🌆 50 çeşit dondurmaları var, meyveli olanların hepsi sütsüz/vegan.
🌼Ayrıca buna veganların çok dikkat ettiğini düşünmüyorum ama benim gibi intoleransı veya alerjisi olan kimseler için önemli bir detay, çapraz bulaşma olmaması için sütlü ve sütsüz dondurmalar hiçbir zaman aynı anda yapılmıyormuş.
Ben kivi & muz ve bitter çikolatalı çeşitlerini denedim. 2 topu zor bitirdim, gerçekten doyurucu geldi bana karnım aç olmasına rağmen.😊✌️
Bitterli olan hala deneme aşamasındaymış ama siz ısrarcı olun ve ondan da tadın mutlaka giderseniz. ❤️
@gelatomelatobesiktas
1 Top : 4TL, 2 Top : 7.5 TL, 3 Top : 10 TL, 4 Top : 12.5 TL.
Selam!😄 Havalar ısındı,🌞 fırsatını da bulunca dondurma manyağı okup çıktım ben resmen. 🙄 Geçenlerde @gezenvegan 'ın sayfasında görmüştüm buayı, hazır Beşiktaş'a gitmişken deneyeyim dedim.🍧 Tüm dondurmalar gerçek meyveden ve katkısız. Mekanın sahibi İtalya' ya gidip öğrenmiş dondurma yapmayı. 🌆 50 çeşit dondurmaları var, meyveli olanların hepsi sütsüz/vegan. 🌼Ayrıca buna veganların çok dikkat ettiğini düşünmüyorum ama benim gibi intoleransı veya alerjisi olan kimseler için önemli bir detay, çapraz bulaşma olmaması için sütlü ve sütsüz dondurmalar hiçbir zaman aynı anda yapılmıyormuş. Ben kivi & muz ve bitter çikolatalı çeşitlerini denedim. 2 topu zor bitirdim, gerçekten doyurucu geldi bana karnım aç olmasına rağmen.😊✌️ Bitterli olan hala deneme aşamasındaymış ama siz ısrarcı olun ve ondan da tadın mutlaka giderseniz. ❤️ @gelatomelatobesiktas 1 Top : 4TL, 2 Top : 7.5 TL, 3 Top : 10 TL, 4 Top : 12.5 TL.
🌼☺️ #porridge
🇬🇧: So, sorry guys posting less recently but I am staying all day home and all I do is study, eat nd sleep. And poo.💩
I cleaned the house today and I am exhausted, literally. That is why tonight, we have redbull.🥊
.
🇹🇷: Bikaç gündür paylaşımlar azaldı farkındayığm. Ama tüm gün evde oturuyorum zaten tek yaptığım çalış, ye, uyu üçlüsü. Bide arada tuvalete gidiyorum.💩
Bugün evi temziledim resmen ruhumun son damlasını da toz bezinde bıraktım yani. O nedenle bu akşam redbulluyoruz.🥊
🇬🇧: So, sorry guys posting less recently but I am staying all day home and all I do is study, eat nd sleep. And poo.💩 I cleaned the house today and I am exhausted, literally. That is why tonight, we have redbull.🥊 . 🇹🇷: Bikaç gündür paylaşımlar azaldı farkındayığm. Ama tüm gün evde oturuyorum zaten tek yaptığım çalış, ye, uyu üçlüsü. Bide arada tuvalete gidiyorum.💩 Bugün evi temziledim resmen ruhumun son damlasını da toz bezinde bıraktım yani. O nedenle bu akşam redbulluyoruz.🥊
🇬🇧For English, please check out @jennifer_anne_robinson 's latest posts.🙏
.
📸Instagram'da "benim gibi ye, benim gibi görün" kültürü aldı başını gidiyor. Etraf "10 haftalık plan" yazan veya o tek ve mükemmel beslenme düzenine, egzersiz programına ulaşmaya çalışan insanlarla dolu.
💁Gerçek şu ki, sosyal medyada gördüğünüz çoğu insanın görünüşü ağırlıklı olarak ışıklandırmaya, filtrelere ve GENLERİNE bağlı.
👨🔬Kendisi bir genetikçi olan @GilesYeo ile olan genetik, egzersiz ve beslenme üzerine yaptığımız röportajda kendisi vücut biçmi ve görüntüsünün %40-70 arasında genler tarafından belirlendiğini belirtmişti.
👥En nihayetinde hepimiz genetij olarak birbirimizen farklıyız. Bir insan için işe yarayan, bir diğeri için sonuç vermeyebilir.
🌍Dünya üzerinde genişlemeye devam eden çeşitli diyet ve egzersiz ekolleri var fakat buna tamamen uyum gösterebilen hiçkimse yok.
⚖️Beslenme ve egzersizde vücut kompozisyonunuzu değiştirebilecek olsanız da, kendinizi internette gördüğünüz ve size tamamen yabancı genetiğe sahip insanlarla kıyaslamak kendinize hem gerçekçi olmayan hem de acımasızca bir yaklaşım olacaktır.
.
Bakış açınızı genişletin.
Paylaşımı görmemi sağlayan @cerenyavuz 'a teşekkürler. ❤️
🇬🇧For English, please check out @jennifer_anne_robinson 's latest posts.🙏 . 📸Instagram'da "benim gibi ye, benim gibi görün" kültürü aldı başını gidiyor. Etraf "10 haftalık plan" yazan veya o tek ve mükemmel beslenme düzenine, egzersiz programına ulaşmaya çalışan insanlarla dolu. 💁Gerçek şu ki, sosyal medyada gördüğünüz çoğu insanın görünüşü ağırlıklı olarak ışıklandırmaya, filtrelere ve GENLERİNE bağlı. 👨🔬Kendisi bir genetikçi olan @GilesYeo ile olan genetik, egzersiz ve beslenme üzerine yaptığımız röportajda kendisi vücut biçmi ve görüntüsünün %40-70 arasında genler tarafından belirlendiğini belirtmişti. 👥En nihayetinde hepimiz genetij olarak birbirimizen farklıyız. Bir insan için işe yarayan, bir diğeri için sonuç vermeyebilir. 🌍Dünya üzerinde genişlemeye devam eden çeşitli diyet ve egzersiz ekolleri var fakat buna tamamen uyum gösterebilen hiçkimse yok. ⚖️Beslenme ve egzersizde vücut kompozisyonunuzu değiştirebilecek olsanız da, kendinizi internette gördüğünüz ve size tamamen yabancı genetiğe sahip insanlarla kıyaslamak kendinize hem gerçekçi olmayan hem de acımasızca bir yaklaşım olacaktır. . Bakış açınızı genişletin. Paylaşımı görmemi sağlayan @cerenyavuz 'a teşekkürler. ❤️
Mmm, yis.🐱 Mango Passion Fruit Frappuccino.🍹
Happy Ramadan! 🍬🍬🍬
.
Starbucks'ta bayram dolayısıyla app üstünden tüm alışverişler x2 yıldız veriyormuş. Tamam kabul of accayip züper üper avantajlı değil ama yine de değerlendirilebilir. 😅🙏🇹🇷 @starbucks_tr
Mmm, yis.🐱 Mango Passion Fruit Frappuccino.🍹 Happy Ramadan! 🍬🍬🍬 . Starbucks'ta bayram dolayısıyla app üstünden tüm alışverişler x2 yıldız veriyormuş. Tamam kabul of accayip züper üper avantajlı değil ama yine de değerlendirilebilir. 😅🙏🇹🇷 @starbucks_tr
🌿Bayram nedeniyle hafta sonu Kocaeli'ndeyim. ☺️ İnternetim yok. Herkesr mutlu bayramlar. 🍬🌻
🌿Bayram nedeniyle hafta sonu Kocaeli'ndeyim. ☺️ İnternetim yok. Herkesr mutlu bayramlar. 🍬🌻
🇬🇧: Here I am again! 🙊 I tried cherry flavoured with brownie topping today and I love love loved it.🍒😙 .
🇹🇷: Ben yine geldim! 🙊 Bugün vişne brownieli olanını denedim ve bayıldım. 🍒😙 Öncekine göre gelişme var tadında. Bu sefer daha da iyi olmuş. ✌️
🇬🇧: Here I am again! 🙊 I tried cherry flavoured with brownie topping today and I love love loved it.🍒😙 . 🇹🇷: Ben yine geldim! 🙊 Bugün vişne brownieli olanını denedim ve bayıldım. 🍒😙 Öncekine göre gelişme var tadında. Bu sefer daha da iyi olmuş. ✌️
🇬🇧: Hello there. 🙋 I wasn't be able to post last 2 days this is because 1. I didn't wanted to😂 and 2. I was moving out to my friend's house.💩 Don't worry (I know you don't) I am okay, enjoying my coffee. ☕ But I am really bored of being home.😔
.
🇹🇷: Selam. 🙋 Bu iki gün boyınca paylaşım yapamadım çünkü 1. Canım istemedi😂 ve 2. Arkadaiımın evine taşınmakla meşguldüm💩 Merak etmeyin (etmediğinizi biliyorum ama olsum) iyiyim, kahve içiyorum hattağ.☕ Sadeve evde oturmaktan çok sıkıldım. 😔
🇬🇧: Hello there. 🙋 I wasn't be able to post last 2 days this is because 1. I didn't wanted to😂 and 2. I was moving out to my friend's house.💩 Don't worry (I know you don't) I am okay, enjoying my coffee. ☕ But I am really bored of being home.😔 . 🇹🇷: Selam. 🙋 Bu iki gün boyınca paylaşım yapamadım çünkü 1. Canım istemedi😂 ve 2. Arkadaiımın evine taşınmakla meşguldüm💩 Merak etmeyin (etmediğinizi biliyorum ama olsum) iyiyim, kahve içiyorum hattağ.☕ Sadeve evde oturmaktan çok sıkıldım. 😔
🙊#tbt
Unsuz şekersiz kek, tam buğday poaça.
@pluskitchentr
🙊#tbt  Unsuz şekersiz kek, tam buğday poaça. @pluskitchentr
🇬🇧: I am not a cake fan. But I feel I will gonna be addicted to this one. 😚
Lemon glazed vegan cake w/ Chia seeds (in dough)🍋🍰 If you had the chance to visit here, do not leave without having one of these.✌️ #tbt
.
🇹🇷: Kek seven bir insan değilim ama sanırım bunun bağımlısı olacağım. 😚
Üstü limon kaplı chia tohumlu (hamurunda da var) vegan kek. 🍋🍰 Buraya giderseniz bunu mutlaka deneyin. ✌️
🇬🇧: I am not a cake fan. But I feel I will gonna be addicted to this one. 😚 Lemon glazed vegan cake w/ Chia seeds (in dough)🍋🍰 If you had the chance to visit here, do not leave without having one of these.✌️ #tbt  . 🇹🇷: Kek seven bir insan değilim ama sanırım bunun bağımlısı olacağım. 😚 Üstü limon kaplı chia tohumlu (hamurunda da var) vegan kek. 🍋🍰 Buraya giderseniz bunu mutlaka deneyin. ✌️
🇬🇧: Here we go again. 🤦 I was eating at outside these 2 days and I was really happy to eat something different from dorm meals.🥔 Then, today, I literally couldn't find anything to eat at the dining hall. I made  wrap for my postworkout and dinner.🐀🥙 Seriously, I do it in 5 minutes and it tastes better. Unbelievable. 😑
.
🇹🇷: Yine başladık. 🤦 Son 2 gündür dışarda yemek yiyordum diye baya mutluydum, sonunda yurt yemeğinden farklı bişeyler yemiştim falan.🥔 Bugün, gerçekten yiyecek hiçbir şey bualamadım yemekhanede. Spor sonrası ve akşam yemeği için kendim wrap yaptım.🐀🥙 Cidden yani, ben 5 dakikada yapıyorum tadı daha güzel oluyor. Nasıl bir yemekhane mantığıdır bu. 😑
🇬🇧: Here we go again. 🤦 I was eating at outside these 2 days and I was really happy to eat something different from dorm meals.🥔 Then, today, I literally couldn't find anything to eat at the dining hall. I made wrap for my postworkout and dinner.🐀🥙 Seriously, I do it in 5 minutes and it tastes better. Unbelievable. 😑 . 🇹🇷: Yine başladık. 🤦 Son 2 gündür dışarda yemek yiyordum diye baya mutluydum, sonunda yurt yemeğinden farklı bişeyler yemiştim falan.🥔 Bugün, gerçekten yiyecek hiçbir şey bualamadım yemekhanede. Spor sonrası ve akşam yemeği için kendim wrap yaptım.🐀🥙 Cidden yani, ben 5 dakikada yapıyorum tadı daha güzel oluyor. Nasıl bir yemekhane mantığıdır bu. 😑
⏳Çok önce böyle bir postu türkçeye çevirmiştim. Yine yararlı olduğunu düşündüğüm için sizin için tercüme ediyorum.✍️ Okumanızı tavsiye ederim. 📃👇
Not. Yazıda bahsedilen hastalık fibromiyalji, bir kas hastalığıdır. Tedavisi yoktur.
@imrececen
.
Bu resmi ilk gördüğümdeki tepkim "SİL ŞUNU!" oldu. 🙁 Size karşı dürüst olabilir miyim? Son birkaç ayda vücudum çok, değişti ve bana pek iyi davranmıyor.💔
.
"Çirkin" veya "kötü" göründüğümden falan değil.🤷 Hastalığım nedeniyle aylar boyunca ev istirahatine zorlandım ve yapabileceğim pek de bir şey yoktu. Bu bana kendimi güçsüz hissetdirdi. Tüm emek harcadığım kas kuvvetimin ve gücümün silinip gittiğini izlemek zorunda kaldım.👋
.
Ama bir saniye.🙋 Bu BENİM VÜCUDUM! Bu hastalığa yakalandığımda 11 yaşındaydım ve yıllar boyunca yüzlerce kez hastane hastane dolaştım.🏨 Vücudum sayısız muayene ve ilaç denemesinne dayanmak zorundaydı.💊 O benden hiçbir zaman vazgeçmedi.🙅
.
Vücudum, düşmanım değil. 🙅 O benim en yakın arkadaşım ve her gün hala benim sağılım için birlikte bir savaş veriyoruz.👊 son 6 ay benim için çok zordu ama bu sayede bir şeyi farkettim. Vücudum "mükemmel görünmek" için değil beni canlı tutmak, ve hastalığımla savaşabilmem için burada.👻
.
Maalesef, vücudum şu anda çalışması gerektiği gibi çalışmıyor. (Henüz!) Sizinki? Pek çok bayandan, kendi görünüşleri, selülitleri ve nasıl spora gitmek için motivastonlarının olmadığı konusunda tonlarca mesaj alıyorum. Biliyorum ki bu sorunlar ciddiytle irdelenmesi gereken önemli problemler. Ama sadece 1 dakika şu yönden bakar mısın? ; Eğer senin vücudun gerçekten işlemesi gereken şekilde çalışıyorsa, gerçekten çok şanslısın!🍀
.
Ne sağlığın ne de vücudun garanti altında değil. Vücudun başkalarını etkilemek için elindeki malzeme olmamalı.🙅 O sen bu hayatı yaşayabilesin diye var. Vücudun senin dostun. 💕
.
Ben bu fotoğrafa baktığımda savaşan bir kadın görüyorum! Hem kendisi hem de vücudu için. Benim vücudum benim hikayemi anlatıyor. Seninki de öyle. Tatilde kilo almış olabilirsin. Ee? Sonuçta eğlenmedin mi? Kötü bir dönemden geçiyor olabilirsin ama ayağa kalk ve yola devam et. 👊
.
Devamı yorumlarda👇📝
⏳Çok önce böyle bir postu türkçeye çevirmiştim. Yine yararlı olduğunu düşündüğüm için sizin için tercüme ediyorum.✍️ Okumanızı tavsiye ederim. 📃👇 Not. Yazıda bahsedilen hastalık fibromiyalji, bir kas hastalığıdır. Tedavisi yoktur. @imrececen . Bu resmi ilk gördüğümdeki tepkim "SİL ŞUNU!" oldu. 🙁 Size karşı dürüst olabilir miyim? Son birkaç ayda vücudum çok, değişti ve bana pek iyi davranmıyor.💔 . "Çirkin" veya "kötü" göründüğümden falan değil.🤷 Hastalığım nedeniyle aylar boyunca ev istirahatine zorlandım ve yapabileceğim pek de bir şey yoktu. Bu bana kendimi güçsüz hissetdirdi. Tüm emek harcadığım kas kuvvetimin ve gücümün silinip gittiğini izlemek zorunda kaldım.👋 . Ama bir saniye.🙋 Bu BENİM VÜCUDUM! Bu hastalığa yakalandığımda 11 yaşındaydım ve yıllar boyunca yüzlerce kez hastane hastane dolaştım.🏨 Vücudum sayısız muayene ve ilaç denemesinne dayanmak zorundaydı.💊 O benden hiçbir zaman vazgeçmedi.🙅 . Vücudum, düşmanım değil. 🙅 O benim en yakın arkadaşım ve her gün hala benim sağılım için birlikte bir savaş veriyoruz.👊 son 6 ay benim için çok zordu ama bu sayede bir şeyi farkettim. Vücudum "mükemmel görünmek" için değil beni canlı tutmak, ve hastalığımla savaşabilmem için burada.👻 . Maalesef, vücudum şu anda çalışması gerektiği gibi çalışmıyor. (Henüz!) Sizinki? Pek çok bayandan, kendi görünüşleri, selülitleri ve nasıl spora gitmek için motivastonlarının olmadığı konusunda tonlarca mesaj alıyorum. Biliyorum ki bu sorunlar ciddiytle irdelenmesi gereken önemli problemler. Ama sadece 1 dakika şu yönden bakar mısın? ; Eğer senin vücudun gerçekten işlemesi gereken şekilde çalışıyorsa, gerçekten çok şanslısın!🍀 . Ne sağlığın ne de vücudun garanti altında değil. Vücudun başkalarını etkilemek için elindeki malzeme olmamalı.🙅 O sen bu hayatı yaşayabilesin diye var. Vücudun senin dostun. 💕 . Ben bu fotoğrafa baktığımda savaşan bir kadın görüyorum! Hem kendisi hem de vücudu için. Benim vücudum benim hikayemi anlatıyor. Seninki de öyle. Tatilde kilo almış olabilirsin. Ee? Sonuçta eğlenmedin mi? Kötü bir dönemden geçiyor olabilirsin ama ayağa kalk ve yola devam et. 👊 . Devamı yorumlarda👇📝
Şunun aptallığına bakar mısınız. 😂 Kedi maması yiyor. 🙊🤣
#kadikoy
Şunun aptallığına bakar mısınız. 😂 Kedi maması yiyor. 🙊🤣 #kadikoy 
🇬🇧: Let's be honest. I didn't like any of the zuber's bars until they bring out these two new ones with coconut and peanuts.🥜 I tried the one with coconut first and I tought It was pretty great.💁 But this one! This is amazing! 😱 Well done! @zuberlezzetler 💪
.
🇹🇷: Dürüst olalım. Zuber'in bundan önceki barlarını beğenmiyordum, taa ki son 2, hindistan cevizli ve yer fıstıklısı çıkana kadar. 🥜 Ben ilk önce Hindistan Cevizlisini denemiştim ve baya başarılı buldum.💁 Ama bu, inanaılmaz! Şoka uğradım tadı karşısında gerçekten uzun zamandır bu kadar iyisini yememiştim.😱 Helal olsun! @zuberlezzetler 💪
🇬🇧: Let's be honest. I didn't like any of the zuber's bars until they bring out these two new ones with coconut and peanuts.🥜 I tried the one with coconut first and I tought It was pretty great.💁 But this one! This is amazing! 😱 Well done! @zuberlezzetler 💪 . 🇹🇷: Dürüst olalım. Zuber'in bundan önceki barlarını beğenmiyordum, taa ki son 2, hindistan cevizli ve yer fıstıklısı çıkana kadar. 🥜 Ben ilk önce Hindistan Cevizlisini denemiştim ve baya başarılı buldum.💁 Ama bu, inanaılmaz! Şoka uğradım tadı karşısında gerçekten uzun zamandır bu kadar iyisini yememiştim.😱 Helal olsun! @zuberlezzetler 💪
🐈💝
🐈💝