an online Instagram web viewer
 • i.korkmaz1077
  Ihsan Korkmaz
  @i.korkmaz1077

Images by i.korkmaz1077

"GOODBYE , WINTER.........................."/ "" Dear friends ; I wish you a happy and pleasant new week...............................""
"" Sana Bir Kez İhanet Edeni Afedersen , Seni Yine Kullanır 😊😊 ...... Çünkü İhanet ; Bir Ruh Hali Değil , O Karakterin Dökülüş ( Şerefsizlik ) Biçimidir 😡😡😡............/
( Paul AUSTER ) ........../ ( Mutlu ve Gönlünüzce Bir Yeni Hafta Olması Dileğimle 🙏🙏😊..........)
"GOODBYE , WINTER.........................."/ "" Dear friends ; I wish you a happy and pleasant new week..............................."" "" Sana Bir Kez İhanet Edeni Afedersen , Seni Yine Kullanır 😊😊 ...... Çünkü İhanet ; Bir Ruh Hali Değil , O Karakterin Dökülüş ( Şerefsizlik ) Biçimidir 😡😡😡............/ ( Paul AUSTER ) ........../ ( Mutlu ve Gönlünüzce Bir Yeni Hafta Olması Dileğimle 🙏🙏😊..........)
"" ❄💙❄ WHITE AND QUIET BEAUTY THAT GIVES YOU PEACE ❄💙❄............""
------😂) "" Sayfamda Tarihi Eser Gibi Kıymetli !.. Müzeye Konulacak İnsanlar Var . Silmeye Kıyamıyorum , Öyle Vitrindeki Biblo Gibi Duruyorlar , Maşaallah ...."" ( 😡 Eminim , Sizin Sayfanızda da Böyle Tarihi Eserler Vardır . Ben ; Üç Ayda Beş Fotoğraf Paylaştım , Bazılarında Hâlâ Tık Yok 😡 )/------😄) "" Araba Kullanırken Dönüş Sinyali Vermeyen Kadından Şok Açıklama : " Benim Nereye Gideceğim Kimseyi İlgilendirmez ..." ( - 😡😡😡 - Tabii Canıııııım .... Sen Yalnızca ( Kendi Var Oluşunun ) Farkında Olduğun Için , Senden Başka Kimse Yok Sanıyorsun Trafikte 😡😡😡.......................................................................")
_____😊😊😊 Yukarıdaki İki Adet Duvar Yazısını , Sevgili # @nuray5035 # Sayfasından Alıntı Yaptım Ve Altlarına Kritikler Ekledim ... Kendisine Teşekkür Ediyor , Felsefe Ve Mizaha İlgisi Olan Arkadaşların #@nuray5035 # Sayfasını Ziyaret Etmelerini Öneriyorum 😊😊😊.............." ( Yeni Haftanın Yaşamınıza Güzellikler Getirmesi Dileğimle 💐🙏🙏🙏)
"" ❄💙❄ WHITE AND QUIET BEAUTY THAT GIVES YOU PEACE ❄💙❄............"" ------😂) "" Sayfamda Tarihi Eser Gibi Kıymetli !.. Müzeye Konulacak İnsanlar Var . Silmeye Kıyamıyorum , Öyle Vitrindeki Biblo Gibi Duruyorlar , Maşaallah ...."" ( 😡 Eminim , Sizin Sayfanızda da Böyle Tarihi Eserler Vardır . Ben ; Üç Ayda Beş Fotoğraf Paylaştım , Bazılarında Hâlâ Tık Yok 😡 )/------😄) "" Araba Kullanırken Dönüş Sinyali Vermeyen Kadından Şok Açıklama : " Benim Nereye Gideceğim Kimseyi İlgilendirmez ..." ( - 😡😡😡 - Tabii Canıııııım .... Sen Yalnızca ( Kendi Var Oluşunun ) Farkında Olduğun Için , Senden Başka Kimse Yok Sanıyorsun Trafikte 😡😡😡.......................................................................") _____😊😊😊 Yukarıdaki İki Adet Duvar Yazısını , Sevgili # @nuray5035 # Sayfasından Alıntı Yaptım Ve Altlarına Kritikler Ekledim ... Kendisine Teşekkür Ediyor , Felsefe Ve Mizaha İlgisi Olan Arkadaşların #@nuray5035 # Sayfasını Ziyaret Etmelerini Öneriyorum 😊😊😊.............." ( Yeni Haftanın Yaşamınıza Güzellikler Getirmesi Dileğimle 💐🙏🙏🙏)
"" GOOD-BYE AND THE YEAR 2017 AUTUMN 🍁💛🍂 / 2018 THE YEAR WELCOME 🐞💙🐞 "" / "" My Dear Friends , In The Year 2018 in Your life ; love , Happiness , Peace , Success And I wish You The Best luck 💝🐞💗💐🎄🎉...........""
____"" 💗 SEVGİLİ ARKADAŞLAR ; 2018 Yılında Gerçekleşmesini İstediğiniz Umutlarınızın Gerçekleşmesini 🐞, Yaşamınızın ; Sevgi , Mutluluk , Ve Huzur İçinde Geçmesini En Kalbi Duygularımla Diliyorum.... Sevgilerimle , Saygılar 💗💙🐞💐🎄🎉.....................................""
"" GOOD-BYE AND THE YEAR 2017 AUTUMN 🍁💛🍂 / 2018 THE YEAR WELCOME 🐞💙🐞 "" / "" My Dear Friends , In The Year 2018 in Your life ; love , Happiness , Peace , Success And I wish You The Best luck 💝🐞💗💐🎄🎉..........."" ____"" 💗 SEVGİLİ ARKADAŞLAR ; 2018 Yılında Gerçekleşmesini İstediğiniz Umutlarınızın Gerçekleşmesini 🐞, Yaşamınızın ; Sevgi , Mutluluk , Ve Huzur İçinde Geçmesini En Kalbi Duygularımla Diliyorum.... Sevgilerimle , Saygılar 💗💙🐞💐🎄🎉.....................................""
"" 🌞🍂💛🍁🌞Love And Happiness, Autumn In The Garden .............................."" ""🌞🍁💛🍂🌞 Güneş ; Kırmızı Ve Sarının Harikulade Tonlardaki Renklerini Saçarak , Dağları Ve Denizleri Ağır Ağır Yudumlarcasına Batarken Ve Sonbahar Bahçelerinde Hüzünlü Şarkılar Söylenirken 🎶🎶🎶🌞🍁💛🍂 Siz , Mutluluk ve Sevgi Şarkılarının Melodilerini Mırıldanın Her Zaman...🎶🎶🌞💛😍💝💞🎶🎶.......................""
"" 🌞🍂💛🍁🌞Love And Happiness, Autumn In The Garden .............................."" ""🌞🍁💛🍂🌞 Güneş ; Kırmızı Ve Sarının Harikulade Tonlardaki Renklerini Saçarak , Dağları Ve Denizleri Ağır Ağır Yudumlarcasına Batarken Ve Sonbahar Bahçelerinde Hüzünlü Şarkılar Söylenirken 🎶🎶🎶🌞🍁💛🍂 Siz , Mutluluk ve Sevgi Şarkılarının Melodilerini Mırıldanın Her Zaman...🎶🎶🌞💛😍💝💞🎶🎶.......................""
"" 🍁💛💛🍁 Autumn Romance 💛🍁💛......................""
"" 🍁💛🍁 Dün Bir Dergiyi Karıştırırken , Aşk'a Dair Bir Yazı İlişti Gözüme ... Yazı'da ; "" Her Aşk Bitki ( Çiçek ) İsimleriyle Başlayıp , Hayvan İsimleriyle Son Bulur "" Diyen Bir Cümle Dikkatimi Çekti .. ( Bu Sözü de Amerikalı bir yazar ve gazeteci söylemiş ) / Yazının Sonunu da şöyle bağlamışlar : " Aşkın Sonunda ( Hayvan) İsimlerini de En Çok Kadınlar Söylüyormuş . (😊 Öfkeden olsa gerek 😊) Doğrusu , Bu Sözün , " Evrenselliği Ve Ne Kadar Doğruluk Payı olduğu " Kafama Takıldı💣..... Sizce ; Amerikalı Yazar Kendi İçinde Yaşadığı Kültüre Atıfta Bulunarak , Bu Sözü Söylemiş Olabilirmi ? Aşk'a Dair Bu Tespiti Ne Kadar Doğrudur ..........? ( Aşkın Son Haline ( Hayvanlı ) Kısmına girmiyorum . Orası Tam Bir Komedi 😊 Başlangıçta , " Tolere Edilen Ve Zihnin Mahzenlerine Atılan Kirli Çamaşırlar " Ortaya Dökülüyor Çünkü 😊😊😊 ).......................""
"" 🍁💛💛🍁 Autumn Romance 💛🍁💛......................"" "" 🍁💛🍁 Dün Bir Dergiyi Karıştırırken , Aşk'a Dair Bir Yazı İlişti Gözüme ... Yazı'da ; "" Her Aşk Bitki ( Çiçek ) İsimleriyle Başlayıp , Hayvan İsimleriyle Son Bulur "" Diyen Bir Cümle Dikkatimi Çekti .. ( Bu Sözü de Amerikalı bir yazar ve gazeteci söylemiş ) / Yazının Sonunu da şöyle bağlamışlar : " Aşkın Sonunda ( Hayvan) İsimlerini de En Çok Kadınlar Söylüyormuş . (😊 Öfkeden olsa gerek 😊) Doğrusu , Bu Sözün , " Evrenselliği Ve Ne Kadar Doğruluk Payı olduğu " Kafama Takıldı💣..... Sizce ; Amerikalı Yazar Kendi İçinde Yaşadığı Kültüre Atıfta Bulunarak , Bu Sözü Söylemiş Olabilirmi ? Aşk'a Dair Bu Tespiti Ne Kadar Doğrudur ..........? ( Aşkın Son Haline ( Hayvanlı ) Kısmına girmiyorum . Orası Tam Bir Komedi 😊 Başlangıçta , " Tolere Edilen Ve Zihnin Mahzenlerine Atılan Kirli Çamaşırlar " Ortaya Dökülüyor Çünkü 😊😊😊 ).......................""
"" 🍁🐦💛💦🍁 Love the lake and the duck in the Autumn 🍁💦💛🐦🍁..........................................""
" 💦🐦 Göl ve Ördek Birbirlerine Aşık Olmuşlar !!!.... Başlangıçta Her Şey Güzel Güzel Gidiyormuş .......🍃🍀🍃 Cennet'in Bahçesinde Oynuyor Sanıyorlarmış Kendilerini 🍃🍀🍃 ... Ama Neden'se , Bir Vakit Sonra Göl Sıkılmış Bu Aşk'tan ......Bir Gün , Ördeğin Kulağına Fısıldamış : " Yapma " . " Yapma Ne Olur !....." 💙 Maviliğime Aldanıp ; Dalma Sularıma , Balık Yaşamıyor Artık İçimde 🐳................" 🐦 Ördek , Tebessüm Etmiş😊😊 ____ " Sadece ; Balık İçinmi Dalıyorum Sanıyorsun Maviliğine 💙...? ___Pekiii Ya Neden ? , Diye Sormuş Göl💦.___" Sen ve Ben " Demiş Ördek 🐦 ; " Bir Çok Aşığın Fotoğraflarında Aynı Karede Yer Alıyoruz " ve " Bir Çok Ayrılanın Sakladığı Fotoğraflarda , Yine Biz Varız " ......" 🐳 Balık Yok Diye " Seni " Terketsem ; O Fotoğraflarıda Terketmiş Olmazmıyım ? " ___ 🐦 Ben ; Açlığıma Ayıp Olmasın Diye Değil , " Aşk'a Ayıp Olmasın Diye Sendeyim 💙......................................""
"" 🍁🐦💛💦🍁 Love the lake and the duck in the Autumn 🍁💦💛🐦🍁.........................................."" " 💦🐦 Göl ve Ördek Birbirlerine Aşık Olmuşlar !!!.... Başlangıçta Her Şey Güzel Güzel Gidiyormuş .......🍃🍀🍃 Cennet'in Bahçesinde Oynuyor Sanıyorlarmış Kendilerini 🍃🍀🍃 ... Ama Neden'se , Bir Vakit Sonra Göl Sıkılmış Bu Aşk'tan ......Bir Gün , Ördeğin Kulağına Fısıldamış : " Yapma " . " Yapma Ne Olur !....." 💙 Maviliğime Aldanıp ; Dalma Sularıma , Balık Yaşamıyor Artık İçimde 🐳................" 🐦 Ördek , Tebessüm Etmiş😊😊 ____ " Sadece ; Balık İçinmi Dalıyorum Sanıyorsun Maviliğine 💙...? ___Pekiii Ya Neden ? , Diye Sormuş Göl💦.___" Sen ve Ben " Demiş Ördek 🐦 ; " Bir Çok Aşığın Fotoğraflarında Aynı Karede Yer Alıyoruz " ve " Bir Çok Ayrılanın Sakladığı Fotoğraflarda , Yine Biz Varız " ......" 🐳 Balık Yok Diye " Seni " Terketsem ; O Fotoğraflarıda Terketmiş Olmazmıyım ? " ___ 🐦 Ben ; Açlığıma Ayıp Olmasın Diye Değil , " Aşk'a Ayıp Olmasın Diye Sendeyim 💙......................................""
." 🍁💛🍁 Leaf , Leaf Autumn Gold...........🍁💛🍁............""
"" 🍁💛🍁 Keşke Hayat ; Her Karesinde İnsanı Güldüren Bir Fotoğraf Makinesinin Objektifi Olabilseydi !!!..............................Ne yazık ki ; Bir Yanımız Sonbahar Mevsimi Gibi Yaprak Yaprak Dökülüyor 🍁💛🍁 Diğer Yanımız Bahar Çiçekleri 🍃💚🍀.....................................................""
." 🍁💛🍁 Leaf , Leaf Autumn Gold...........🍁💛🍁............"" "" 🍁💛🍁 Keşke Hayat ; Her Karesinde İnsanı Güldüren Bir Fotoğraf Makinesinin Objektifi Olabilseydi !!!..............................Ne yazık ki ; Bir Yanımız Sonbahar Mevsimi Gibi Yaprak Yaprak Dökülüyor 🍁💛🍁 Diğer Yanımız Bahar Çiçekleri 🍃💚🍀.....................................................""
"" 🏊Summer Is Over....👋Goodbye Summer...... 🍁Welcome Autumn.........................."" ""🏊Yaz Bitti.... Planlar İşe Yaramaz Artık ............... 🍁Sonbahar'da Doğaçlama Takılın Hayata 😊😊😊........................................""
"" 🏊Summer Is Over....👋Goodbye Summer...... 🍁Welcome Autumn.........................."" ""🏊Yaz Bitti.... Planlar İşe Yaramaz Artık ............... 🍁Sonbahar'da Doğaçlama Takılın Hayata 😊😊😊........................................""
""🐓🐓 Rules , Rules , Rules....................""
""Kurban Bayramından 5_6 gün önceydi . Nem oranı tavan yapmış, İnsanı bayıltan sıcak bir hava çökmüştü o günlerde yaşadığım küçük şehrin üzerine. Sıcak hava yetmezmiş gibi birde, (Bayram öncesi olacak iş değil ) Şehrin içme suyu borularını yenileme çalışmaları yapılıyor, Sular sık ve uzun süreli kesiliyor, ne zaman akacağı'da belli olmuyordu. Mahalle halkı'nın, sıcaktan ve susuzluktan perişanları oynadığı o günlerde bir öğle üzeri mahalle meydanında bir arkadaşımla karşılaştım. Kan_ter içindeydi ve birazda telaşlıydı. Kısa bir merhaba'dan sonra ; Nedir bu telaşın, Kan_ter içindesin diye sordum. __Sorma İhsan dedi..(😊Sormaz olaydım😄) __ "Hanım çocukları alıp annesine gitti bayram için, bir kaç gündür evde yalnızım. Alt kat komşumuz aradı yarım saat önce , Bizim daireden onun dairesine tavanlardan sular damlıyormuş, Sabah işe giderken sular akmıyordu. Muhtemelen muslukları açık bıraktım eve gidiyorum, dediğinde __Evi geçmişsin niye tersten geliyorsun diye sordum? __😂 Evin önünde taksinin ödemesini verdim. "Taksici, ağbi 3 lira bozuk param yok hakkını helål et dedi, bende 3 lira daha git dedim😄 Paramı kimseye yedirmem arkadaş , enayimiyim ben" demesinmi..Ben, şaşkınlık içinde resmen dumura uğradım, Öldümde sanki o an, sonra geri geldim.🙋 Vedalaştık...O, telaşla evine giderken, Ben onun arkasından, akıl dışı yaptığı yanlışlığını (Dangalaklığını ) düşündüm. Bir an önce dairesine çıkıp duruma el atması ve komşusuna uğraması gerekirken, O; 3 lira için Komşuluk haklarını, Nezaket kurallarını, Doğru Aklı ve Toplumsal kuralları bir kenara koyuyordu. Komşusu sular_seller belkide feryatlar içindeydi, bizimkinin özürü kabahatinden büyüktü. Oysa hepimiz gibi O'da topluma bağımlıydı ve İçinde yaşadığı toplumun kurallarına asgari uyması gerekiyordu. Ne kadar marjinal olursak olalım kuralları sevmesekte; Uçlarda, sınırsız, sorumsuz ve kuralsız , özgür bir yaşamın olmadığı insanlar dünyasında, toplumda kabul görmenin ve tutunabilmenin tek yolu, toplumun ve sistemin kurallarına uymaktan geçiyor. Kuralsızlığı ile ünlü Diyojen bile, "Kuralsızlığında bir kuralı var" diyorsa. O halde, Kuralsızlığında bir kuralı olmalı........😊😊
""🐓🐓 Rules , Rules , Rules...................."" ""Kurban Bayramından 5_6 gün önceydi . Nem oranı tavan yapmış, İnsanı bayıltan sıcak bir hava çökmüştü o günlerde yaşadığım küçük şehrin üzerine. Sıcak hava yetmezmiş gibi birde, (Bayram öncesi olacak iş değil ) Şehrin içme suyu borularını yenileme çalışmaları yapılıyor, Sular sık ve uzun süreli kesiliyor, ne zaman akacağı'da belli olmuyordu. Mahalle halkı'nın, sıcaktan ve susuzluktan perişanları oynadığı o günlerde bir öğle üzeri mahalle meydanında bir arkadaşımla karşılaştım. Kan_ter içindeydi ve birazda telaşlıydı. Kısa bir merhaba'dan sonra ; Nedir bu telaşın, Kan_ter içindesin diye sordum. __Sorma İhsan dedi..(😊Sormaz olaydım😄) __ "Hanım çocukları alıp annesine gitti bayram için, bir kaç gündür evde yalnızım. Alt kat komşumuz aradı yarım saat önce , Bizim daireden onun dairesine tavanlardan sular damlıyormuş, Sabah işe giderken sular akmıyordu. Muhtemelen muslukları açık bıraktım eve gidiyorum, dediğinde __Evi geçmişsin niye tersten geliyorsun diye sordum? __😂 Evin önünde taksinin ödemesini verdim. "Taksici, ağbi 3 lira bozuk param yok hakkını helål et dedi, bende 3 lira daha git dedim😄 Paramı kimseye yedirmem arkadaş , enayimiyim ben" demesinmi..Ben, şaşkınlık içinde resmen dumura uğradım, Öldümde sanki o an, sonra geri geldim.🙋 Vedalaştık...O, telaşla evine giderken, Ben onun arkasından, akıl dışı yaptığı yanlışlığını (Dangalaklığını ) düşündüm. Bir an önce dairesine çıkıp duruma el atması ve komşusuna uğraması gerekirken, O; 3 lira için Komşuluk haklarını, Nezaket kurallarını, Doğru Aklı ve Toplumsal kuralları bir kenara koyuyordu. Komşusu sular_seller belkide feryatlar içindeydi, bizimkinin özürü kabahatinden büyüktü. Oysa hepimiz gibi O'da topluma bağımlıydı ve İçinde yaşadığı toplumun kurallarına asgari uyması gerekiyordu. Ne kadar marjinal olursak olalım kuralları sevmesekte; Uçlarda, sınırsız, sorumsuz ve kuralsız , özgür bir yaşamın olmadığı insanlar dünyasında, toplumda kabul görmenin ve tutunabilmenin tek yolu, toplumun ve sistemin kurallarına uymaktan geçiyor. Kuralsızlığı ile ünlü Diyojen bile, "Kuralsızlığında bir kuralı var" diyorsa. O halde, Kuralsızlığında bir kuralı olmalı........😊😊
"" 🐳Too Much Hunting.....Ends Of Fish İn The Sea......Will Leave Our Children........🐳""
💙🐟💙🐳💙🐟💙🐟💙🐟💙🐟💙🐳
"" Kaptan ; Bir Müddet Tayfalarını Dikkatlice İzledikten Sonra Seslendi Üst Güverteden....................................
____Herşey Tamammı Temel Reis Eksik Bir Şey Kalmasın!!.........................
____Biz Hazırız Herşey Tamamdır Kaptan , Diye Cevap Verdi Temel Reis Alt Güverteden.....Kaptan; Bir Kaç Dakika Daha İzledi Tayfalarını Ve Bağırdı , O Gür Sesiyle. ....
" Ya Allah , Vira Bismillah.......................
Halatlar Fora "....................... Kısa Bir Sessizlikten Sonra Motorların Homurtusu Geldi Kulaklara Derinden . Yaşlı Tekne, Av Yasağının Başlamasıyla Dörtbuçuk Ay'dır , Bakım ve Onarım İçin Bağlı Olduğu Balıkçı Barınağındaki Dok'tan Hafiften Sağa Sola Yalpaya Düşerek Yavaşça Ayrıldı....Dörtbuçuk Aylık Bekleyişten Sonra İlk Kez Yol Alan Yaşlı Tekne, Ortadan İkiye Ayrılacakmış Hissi Uyandırarak Gacır _Gucur Sesleri Arasında Usul Usul Mendirek Hizasına , Açık Deniz Ağzına Geldiğinde Kaptan Köşkü'nde , Teknenin Seyir Defterine Önce Tarihi Yazdı Kaptan : 01/09/2017.................
Saat : 20 : 17.........Sonra Not Düştü Alta ."" En Umulmadık Yerden , Ne Zaman Geleceği Bilinmeyen Her Nasip ; Vaktine Esirdir . Bize Düşen Sabır'dır . ""................................. ""🐳💙🐳💙💙🐳💙🐳🐟💙🐟🐳💙🐟
( Tüm Arkadaşlarımın Kurban Bayramını Kutluyor, Yeni Balık Av'ı Sezonunun Balıkçı Kardeşlerimize Hayırlı ve Bereketli Olmasını Diliyorum. RASTGELE )🐳🐟🐳🐟🐳
"" 🐳Too Much Hunting.....Ends Of Fish İn The Sea......Will Leave Our Children........🐳"" 💙🐟💙🐳💙🐟💙🐟💙🐟💙🐟💙🐳 "" Kaptan ; Bir Müddet Tayfalarını Dikkatlice İzledikten Sonra Seslendi Üst Güverteden.................................... ____Herşey Tamammı Temel Reis Eksik Bir Şey Kalmasın!!......................... ____Biz Hazırız Herşey Tamamdır Kaptan , Diye Cevap Verdi Temel Reis Alt Güverteden.....Kaptan; Bir Kaç Dakika Daha İzledi Tayfalarını Ve Bağırdı , O Gür Sesiyle. .... " Ya Allah , Vira Bismillah....................... Halatlar Fora "....................... Kısa Bir Sessizlikten Sonra Motorların Homurtusu Geldi Kulaklara Derinden . Yaşlı Tekne, Av Yasağının Başlamasıyla Dörtbuçuk Ay'dır , Bakım ve Onarım İçin Bağlı Olduğu Balıkçı Barınağındaki Dok'tan Hafiften Sağa Sola Yalpaya Düşerek Yavaşça Ayrıldı....Dörtbuçuk Aylık Bekleyişten Sonra İlk Kez Yol Alan Yaşlı Tekne, Ortadan İkiye Ayrılacakmış Hissi Uyandırarak Gacır _Gucur Sesleri Arasında Usul Usul Mendirek Hizasına , Açık Deniz Ağzına Geldiğinde Kaptan Köşkü'nde , Teknenin Seyir Defterine Önce Tarihi Yazdı Kaptan : 01/09/2017................. Saat : 20 : 17.........Sonra Not Düştü Alta ."" En Umulmadık Yerden , Ne Zaman Geleceği Bilinmeyen Her Nasip ; Vaktine Esirdir . Bize Düşen Sabır'dır . ""................................. ""🐳💙🐳💙💙🐳💙🐳🐟💙🐟🐳💙🐟 ( Tüm Arkadaşlarımın Kurban Bayramını Kutluyor, Yeni Balık Av'ı Sezonunun Balıkçı Kardeşlerimize Hayırlı ve Bereketli Olmasını Diliyorum. RASTGELE )🐳🐟🐳🐟🐳
"" I love you" to say , to apologize , to forgiveness , it's not hard...........""
🌞🌻🌞🌻🌞🌻🌞🌻🌞🌻🌞🌻🌞🌻
____😊 En Son Ne Zaman Söylediniz ? Bir Arkadaşınıza, Bir Yakınınıza, Eşinize veya Sevgilinize İçtenlikle ve Samimiyetle, Kalbinizin En Derin Yerinden Gelen Sevgi Yüklü Duygularla " Seni Seviyorum " Diye..........................
_____😊 En Son Ne Zaman ; Vicdanınız Devreye Girip Birinden Özür Dilemeye Sevk Etti Sizi?................
_____😊Ciddi Anlamda Canınızı Acıtan Birini Af Edip, Ona Bir Şans Daha Vermeyi En Son Ne Zaman Düşündünüz ?.........................................
( Bu yazdıklarımı okuyanların ( ki üç _beş kişiyi geçmez ) hemen tamamının , ben her zaman bunları söylüyorum ve af ediyorum dediklerini duyar gibiyim.......................................)
"" Son otuz yılda ekonomik gelişmişlik ve refah artışı ile birlikte , Ülkemiz İnsanının büyük çoğunluğu son yıllarda ( ego _santrik ) " Ben merkezci " davranır oldu . Fazla basılmış havadan , yanaklarında balon yapmış araba lastiği gibi şişti Ego'muz . Kimse burnundan kıl aldırmıyor...... (😂Gözde ve Gönüllerde , değil üç gün üç saat bile kalınmayan bu Sanal alemde'de Egosu tavan yapmış , Hanımefendiler ve Beyefendiler de var ). Nezih ,Güzide ve Kalender insan profili tarihe karışıyor süratle......
Seni Seviyorum demenin, Özür dilemenin ve Af Etmenin, kişiliğimizden taviz vermek ve "sen benden iyisin _ben sana mecburum " anlamına geldiğini düşünüyoruz , bu düşüncenin yanlışlığını bildiğimiz halde . Matematik ve Felsefe yapmıyor, düşünmüyor ve söylemiyoruz . Söylemek istesekte hep yarına erteliyoruz..Oysa İnsan oğlu için yarın çok kısa. Aslında " yarın "son demek . Sonun tekrarı yok. Yeniden yok. Bir daha yok. İnsan mevsimlik bir bitki değilki, Zamanı geçince sararıp kurusun Mevsimi gelince yeniden yeşerip çiçeklensin. Ya da Güneş gibi Akşam Batsın da Sabah yeniden Doğsun. İnsan hayatı bir defalık, başka şansı yok. O halde ; Ertelemeyelim, söyleyelim Sevgi sözcüklerini birbirimize. Özür dileyelim birbirimizden utanmadan ve çekinmeden. Af edelim birbirimizi hazır Bayram gelmişken. Baksanıza ; Hayatın çok güzel renkleri varken, Her şeyi Kara yapmak Neden ?
"" I love you" to say , to apologize , to forgiveness , it's not hard..........."" 🌞🌻🌞🌻🌞🌻🌞🌻🌞🌻🌞🌻🌞🌻 ____😊 En Son Ne Zaman Söylediniz ? Bir Arkadaşınıza, Bir Yakınınıza, Eşinize veya Sevgilinize İçtenlikle ve Samimiyetle, Kalbinizin En Derin Yerinden Gelen Sevgi Yüklü Duygularla " Seni Seviyorum " Diye.......................... _____😊 En Son Ne Zaman ; Vicdanınız Devreye Girip Birinden Özür Dilemeye Sevk Etti Sizi?................ _____😊Ciddi Anlamda Canınızı Acıtan Birini Af Edip, Ona Bir Şans Daha Vermeyi En Son Ne Zaman Düşündünüz ?......................................... ( Bu yazdıklarımı okuyanların ( ki üç _beş kişiyi geçmez ) hemen tamamının , ben her zaman bunları söylüyorum ve af ediyorum dediklerini duyar gibiyim.......................................) "" Son otuz yılda ekonomik gelişmişlik ve refah artışı ile birlikte , Ülkemiz İnsanının büyük çoğunluğu son yıllarda ( ego _santrik ) " Ben merkezci " davranır oldu . Fazla basılmış havadan , yanaklarında balon yapmış araba lastiği gibi şişti Ego'muz . Kimse burnundan kıl aldırmıyor...... (😂Gözde ve Gönüllerde , değil üç gün üç saat bile kalınmayan bu Sanal alemde'de Egosu tavan yapmış , Hanımefendiler ve Beyefendiler de var ). Nezih ,Güzide ve Kalender insan profili tarihe karışıyor süratle...... Seni Seviyorum demenin, Özür dilemenin ve Af Etmenin, kişiliğimizden taviz vermek ve "sen benden iyisin _ben sana mecburum " anlamına geldiğini düşünüyoruz , bu düşüncenin yanlışlığını bildiğimiz halde . Matematik ve Felsefe yapmıyor, düşünmüyor ve söylemiyoruz . Söylemek istesekte hep yarına erteliyoruz..Oysa İnsan oğlu için yarın çok kısa. Aslında " yarın "son demek . Sonun tekrarı yok. Yeniden yok. Bir daha yok. İnsan mevsimlik bir bitki değilki, Zamanı geçince sararıp kurusun Mevsimi gelince yeniden yeşerip çiçeklensin. Ya da Güneş gibi Akşam Batsın da Sabah yeniden Doğsun. İnsan hayatı bir defalık, başka şansı yok. O halde ; Ertelemeyelim, söyleyelim Sevgi sözcüklerini birbirimize. Özür dileyelim birbirimizden utanmadan ve çekinmeden. Af edelim birbirimizi hazır Bayram gelmişken. Baksanıza ; Hayatın çok güzel renkleri varken, Her şeyi Kara yapmak Neden ?
"" I Miss The Old Times.../ I Miss The Old Friends..../I Miss The Old Manners..../I miss the old love and old Wines..............................................."" ___"" En Tenha Yerindeyim Hayatın , 
Kirli Kalabalıklara İnat "" Diye Cevap Vermiş Sibel Can , Kendisine Sorulan Bir Polemik Sorusuna......
İlk Okuduğumda Bu Sözü Çok Sevmiştim , Bana da Uyar Çünkü..........
"" Oturmuş Olduğum Taş Bank'ın Üzerinden ; Kızıl Burukluğuyla Geceye Davetiye Gönderen Güneşin Batışını İzliyorum. ...................................
İçimde ;Yarım Kalmış Aşkın Hasretleri ,
Dışımda ; Bir Şişe Şarap , Bir Parça Peynir Ve Üç _Beş Leblebi. ..................
Gözlerim ; Sisli _Puslu , Belli _Belirsiz 
Ufka Bakarken , Eskiyi Düşünüyorum.......................
Eski Zamanları , Eski Dostlukları , Eski Terbiye'yi , Eski Aşkları Ve Eski Kitapların arasında Kurutulmuş Gül Yapraklarıyla Papatyaları , Birde Eski Şarapları Düşünüyorum..........................
Kirli ve Koyu Kalabalıklara İnat , 
Bir Başıma.............................................""
"" I Miss The Old Times.../ I Miss The Old Friends..../I Miss The Old Manners..../I miss the old love and old Wines..............................................."" ___"" En Tenha Yerindeyim Hayatın , Kirli Kalabalıklara İnat "" Diye Cevap Vermiş Sibel Can , Kendisine Sorulan Bir Polemik Sorusuna...... İlk Okuduğumda Bu Sözü Çok Sevmiştim , Bana da Uyar Çünkü.......... "" Oturmuş Olduğum Taş Bank'ın Üzerinden ; Kızıl Burukluğuyla Geceye Davetiye Gönderen Güneşin Batışını İzliyorum. ................................... İçimde ;Yarım Kalmış Aşkın Hasretleri , Dışımda ; Bir Şişe Şarap , Bir Parça Peynir Ve Üç _Beş Leblebi. .................. Gözlerim ; Sisli _Puslu , Belli _Belirsiz Ufka Bakarken , Eskiyi Düşünüyorum....................... Eski Zamanları , Eski Dostlukları , Eski Terbiye'yi , Eski Aşkları Ve Eski Kitapların arasında Kurutulmuş Gül Yapraklarıyla Papatyaları , Birde Eski Şarapları Düşünüyorum.......................... Kirli ve Koyu Kalabalıklara İnat , Bir Başıma.............................................""
"" THIS PICTURE MAY BE THE PICTURE OF HAPPINESS..................? ""
💖🍎💖🍎💖🍎💖🍎💖🍎💕🍎💕🍎💕🍎💕🍎
( Bu Resim Mutluluğun Resmi Olabilirmi..................................??? )
"" Bize Sevgisini Sunan Doğa'ya , Verdikleri İçin Teşekkür Etmek🙏🙏🙏........................
Hayatın İçinden Alabildiklerinin , Azıyla ve Çoğuyla Yetinip Şükür Etmek🙌🙌🙌..........
Kalbinin Derinliklerinde ; Doğayı , Hayatı , İçindeki Sevgiyi , Gördüğün
Güzellikleri , Göremediklerini Ve Kendini Duyumsayıp , Bunları Özümsemek💝💝💝...............................
💕💞💕Küçücük Yüreğin Büyük Şükranları . Sanırım Bu Resim , Mutluluğun Resmi Olmayı Fazlasıyla Hak Ediyor 😊😊😊..................................
"" THIS PICTURE MAY BE THE PICTURE OF HAPPINESS..................? "" 💖🍎💖🍎💖🍎💖🍎💖🍎💕🍎💕🍎💕🍎💕🍎 ( Bu Resim Mutluluğun Resmi Olabilirmi..................................??? ) "" Bize Sevgisini Sunan Doğa'ya , Verdikleri İçin Teşekkür Etmek🙏🙏🙏........................ Hayatın İçinden Alabildiklerinin , Azıyla ve Çoğuyla Yetinip Şükür Etmek🙌🙌🙌.......... Kalbinin Derinliklerinde ; Doğayı , Hayatı , İçindeki Sevgiyi , Gördüğün Güzellikleri , Göremediklerini Ve Kendini Duyumsayıp , Bunları Özümsemek💝💝💝............................... 💕💞💕Küçücük Yüreğin Büyük Şükranları . Sanırım Bu Resim , Mutluluğun Resmi Olmayı Fazlasıyla Hak Ediyor 😊😊😊..................................
"" 🌞🏊 🌞HOLİDAY IS A BEAUTIFUL THING .. SHOULD BE EVALUATED WELL 🌞🏊🌞.................................""
""🌞🏊🌞 Aklınızı da Götürün Tatile.....
Beden Tatilde Akıl Geride Olmaz 🌞🏊🌞.............""
( Mutlu , Huzurlu , Zevkli Bayramlar Ve Tatiller Diliyorum Saygıdeğer Arkadaşlarım.........)
"" 🌞🏊 🌞HOLİDAY IS A BEAUTIFUL THING .. SHOULD BE EVALUATED WELL 🌞🏊🌞................................."" ""🌞🏊🌞 Aklınızı da Götürün Tatile..... Beden Tatilde Akıl Geride Olmaz 🌞🏊🌞............."" ( Mutlu , Huzurlu , Zevkli Bayramlar Ve Tatiller Diliyorum Saygıdeğer Arkadaşlarım.........)
"🍃🍀🍃Nature is grace enough for us.......... We have to protect our nature🍃🌾🍃......................""
"" 🍃🌿🍃Nihayet !!! Meclisteki Kalın Enseli , Kocaman Göbekli Şişman Adamların ; Beyinleriyle Akılları Arasında ve Akıllarıyla da Vicdanları Arasında İletişim Bağlantısı Kuruldu'da , Zeytinliklerin ( Zeytin ve Yağı'nın ) Ölüm Fermanı Şimdilik Mecliste İmzalanmadan , Yeniden Görüşülmek Üzere Alt Komisyona Geri Döndü🍃🌿🍃..........
Böylece, Zeytinliklerin Yaşatılması İçin Yeniden Bir Umut Doğmuş Oldu🍃🌿🍃.......
Zeytinlik Yeni Kanun Taslağı , Bu Tartışmalı Hali ile Meclise Yeniden Gelir ve Kanunlaşırsa ; Kamu Yararına !!!!!!!! Zeytinlikler , İmar'a ve Madenciliğe Açılacak . Bir Zamanlar Dünyada Tarım Üretimi ile Kendine Yetebilen 7 Ülkeden Birisi Olan Ülkemiz , ET, KURU FASULYE , NOHUT, MISIR , SAMAN ve BUĞDAY ' dan Sonra , Gelecek 5_6 Yıl İçinde ZEYTİN YAĞI , Belkide ZEYTİN'in Kendisini İthal Ediyor Olacak . Zeytinliklerden Sonra Muhtemelen Sıra , Üzüm Bağlarına Gelecek🍃🌾🍃.........................""
( Mutlu bir hafta sonu olması dileğimle, keyifli akşamlar )
"🍃🍀🍃Nature is grace enough for us.......... We have to protect our nature🍃🌾🍃......................"" "" 🍃🌿🍃Nihayet !!! Meclisteki Kalın Enseli , Kocaman Göbekli Şişman Adamların ; Beyinleriyle Akılları Arasında ve Akıllarıyla da Vicdanları Arasında İletişim Bağlantısı Kuruldu'da , Zeytinliklerin ( Zeytin ve Yağı'nın ) Ölüm Fermanı Şimdilik Mecliste İmzalanmadan , Yeniden Görüşülmek Üzere Alt Komisyona Geri Döndü🍃🌿🍃.......... Böylece, Zeytinliklerin Yaşatılması İçin Yeniden Bir Umut Doğmuş Oldu🍃🌿🍃....... Zeytinlik Yeni Kanun Taslağı , Bu Tartışmalı Hali ile Meclise Yeniden Gelir ve Kanunlaşırsa ; Kamu Yararına !!!!!!!! Zeytinlikler , İmar'a ve Madenciliğe Açılacak . Bir Zamanlar Dünyada Tarım Üretimi ile Kendine Yetebilen 7 Ülkeden Birisi Olan Ülkemiz , ET, KURU FASULYE , NOHUT, MISIR , SAMAN ve BUĞDAY ' dan Sonra , Gelecek 5_6 Yıl İçinde ZEYTİN YAĞI , Belkide ZEYTİN'in Kendisini İthal Ediyor Olacak . Zeytinliklerden Sonra Muhtemelen Sıra , Üzüm Bağlarına Gelecek🍃🌾🍃........................."" ( Mutlu bir hafta sonu olması dileğimle, keyifli akşamlar )
"" FREE TRAVEL , BUT İT'S TOO RİSKY..........................................""
"" 💥Nerede Aptal Olacağını Biliyorsan , Yeterince Zekisin Demektir😊 !!!!!!!!!!!!!!!............""
( Sam ELİOT )........................................................."" ""💣💥Ama Bu Aptal Cesareti , Acımasız Bir Katilin Sırtında Çok Zekice Olmayabilir💣💥😊...........................""
"" FREE TRAVEL , BUT İT'S TOO RİSKY.........................................."" "" 💥Nerede Aptal Olacağını Biliyorsan , Yeterince Zekisin Demektir😊 !!!!!!!!!!!!!!!............"" ( Sam ELİOT )........................................................."" ""💣💥Ama Bu Aptal Cesareti , Acımasız Bir Katilin Sırtında Çok Zekice Olmayabilir💣💥😊...........................""
" TO ALL MY DEAR FRIENDS , I WISH YOU A WEEKEND FULL OF LOVE AND HAPPINESS............................."
"" Adını Anmadım Diye Kaç zamandır , " Unuttun mu Beni ? Hiç mi Özlemedin ? " diyorsun ??.......................................................
SEN !!! Duyguların Erişilmezliğinde Bulduğum Sevgili...............................................
Seni Özlüyorum ;
Burcu Burcu Hasret Kokan Uzak Diyarlarda Bıraktığım , Sevgili..........................
Gözlerinin Büyülü Mavisini , 
Sözlerinin , Yürek Yakan Sıcaklığını Unuttummu Sanıyorsun........................................
Etme SEVDAM ; 
Unutmadım , Unutamam Ben 
SENİ ....................................................""
" TO ALL MY DEAR FRIENDS , I WISH YOU A WEEKEND FULL OF LOVE AND HAPPINESS............................." "" Adını Anmadım Diye Kaç zamandır , " Unuttun mu Beni ? Hiç mi Özlemedin ? " diyorsun ??....................................................... SEN !!! Duyguların Erişilmezliğinde Bulduğum Sevgili............................................... Seni Özlüyorum ; Burcu Burcu Hasret Kokan Uzak Diyarlarda Bıraktığım , Sevgili.......................... Gözlerinin Büyülü Mavisini , Sözlerinin , Yürek Yakan Sıcaklığını Unuttummu Sanıyorsun........................................ Etme SEVDAM ; Unutmadım , Unutamam Ben SENİ ....................................................""
"👧🌹🌹 ALL MOTHER'S HAPPY MOTHER'S DAY 🌹🌹🌹🌹......."
________________/______________
"" 👧🌹🌹SEVGİLERİN VE DEĞERLERİN EN YÜCESİNE LÅYIK ELLERİ ÖPÜLESİ TÜM ANNELERİN, ANNELER GÜNÜ KUTLU VE MUTLU OLSUN 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹""
________________/__________________
""Artık ; Ne Başımda Kara Kalpağım , Ne Belimde Gümüş Kamam Var...................
Rüzgarla Yarışan Atlarımı'da Vurdular.........
Ama Halâ Saçlarım Güneş Boyalı , Gözlerim Vadi Yeşili ..................
Yüreğim; Bedenimin Onurla Taşıdığı Bir Dağlı Yüreği ......................................
Ve ;
İçimde " Gitmek " Korkusuda Yok Artık...................
Zaten , Gidilmiş Diyarlardan Geldim......................................"
_____________________/_____________________
( Talih Zarı " HepYek " Oturmuş Kaybedenlerin , " Gitmekle _ Kalmak " Arasında Bir Korkuları Yoktur. Korkununda " Gitmeye " Hiç Faydası Yoktur. Zaten Hepimiz Birer Misafiriz ,
Ve Hepimiz " O Son Vaktin " Esiriyiz )
"👧🌹🌹 ALL MOTHER'S HAPPY MOTHER'S DAY 🌹🌹🌹🌹......." ________________/______________ "" 👧🌹🌹SEVGİLERİN VE DEĞERLERİN EN YÜCESİNE LÅYIK ELLERİ ÖPÜLESİ TÜM ANNELERİN, ANNELER GÜNÜ KUTLU VE MUTLU OLSUN 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹"" ________________/__________________ ""Artık ; Ne Başımda Kara Kalpağım , Ne Belimde Gümüş Kamam Var................... Rüzgarla Yarışan Atlarımı'da Vurdular......... Ama Halâ Saçlarım Güneş Boyalı , Gözlerim Vadi Yeşili .................. Yüreğim; Bedenimin Onurla Taşıdığı Bir Dağlı Yüreği ...................................... Ve ; İçimde " Gitmek " Korkusuda Yok Artık................... Zaten , Gidilmiş Diyarlardan Geldim......................................" _____________________/_____________________ ( Talih Zarı " HepYek " Oturmuş Kaybedenlerin , " Gitmekle _ Kalmak " Arasında Bir Korkuları Yoktur. Korkununda " Gitmeye " Hiç Faydası Yoktur. Zaten Hepimiz Birer Misafiriz , Ve Hepimiz " O Son Vaktin " Esiriyiz )