an online Instagram web viewer

#pristina medias

Photos

❄️Woke up inside a #snowball❄️ #Pristina under the #snow 🌨
Marcel Dähne 🇽🇰 Linz 🇦🇹 #ksfreak  #whatelse #albanian #kosovo #kosova #linz #austria #austria🇦🇹 #austrian #pristina #tirana #lamborghini @ksfreak
Luana vjollca 🇦🇱 Tirana 🇦🇱 #albania #albanian #albaniangirl #kosovo #tirana #pristina #kosova #luanavjollca @luanavjollca
Per porosi na shkruani ne DM , posta falas ne te gjith kosoven @mathu.ks @mathu.ks #pretty #pristina 🛍🛍
Per porosi na shkruani ne DM , posta falas ne te gjith kosoven @mathu.ks @mathu.ks #pretty  #pristina  🛍🛍
Pristina's Square on the day the Parliament approved the transition process of Kosovo Security Force to create a national army
.
.
.
#kosovaexists #kosovo #pristina #army #nation #national #nationalarmy #flag #flags #america #square #citycenter #city #capitalcity #kosovolovesamerica #balkans #hapoeningtoday #today #kosovoarmy #balkanstyle #patriot #travelinggirl #travel #travelblog #discover
@kida #pedu #kidapedu #cover #shkoder @covera__shqip @shqip_music #artist #albanian #kidator #pristina
This week in #Pristina (again).
Audi Q5 Made In USA 3.0 241HP Quattro #peja #pristina #tirana #audilove #audi 💪💪👑
Bmw X3 X Drive Hard Sport 380HP Chip + #peja #pristina #tirana #bmw #bmwlove 🔥🔥💪
Bmw X6 30D 2016 Full Sport White Editon 💪 #peja #pristina #tirana #bmw #bmwlove 👑👑
Mercedes GLE 4.3 Look AMG Full Sport Angry Fast #peja #pristina #tirana #mercedes #mercedeslovers 🚀🚀
Range Rover Sport 4.2 374HP Full Option Panorama Sky #peja #pristina #tirana #rangerover #beauty 🚀🔥🔥
Golf 7 2.0 150HP Full Option DSG Rims $ #peja #pristina #tirana #golf #volkswagenlove #volkswagen 💪🔥🚀
Mercedes C 350 336HP Led Positon Comfort AMG #peja #pristina #tirana #mercedes #mercedeslovers 🚀🔥👑
Audi A8 2016 4.2 393HP Quattro Full Option Black Editon #peja #pristina #tirana #audilove #audi 💪💪👑
Golf 5 2.0 177HP DSG Full Option Sport Look #peja #pristina #tirana #golf #volkswagen #volkswagenlove 🔥🔥
Mercedes C Class 3.5 333HP Full Option White Edition #peja #pristina #tirana #mercedes #mercedeslovers 🚀🚀
Audi A6 S Line 3.0 Quattro Full Option #peja #pristina #tirana #audi #audilove 👑🔥💪
Bmw M5 X Drive Full Option Extra Rims #peja #pristina #tirana #bmw #bmwm5 👑👑🔥🔥
Audi A4 2017 Sport Edition S Line Quattro Full Option #peja #pristina #tirana #audi #audilove 🚀💪💪
Mercedes CLS 63 AMG Full Option Black Edition #peja #pristina #tirana #mercedes #mercedeslovers 👑🔥🔥
Urime Kosovë 🔥💪 ( Me ju ushtar jemi  me te sigurt ) .
.
.
Follow @kerrk_shqip per me shum* #gilan #pristina #gjakova #peja #mitrovica #ferizaj #kosovo #kosova #albania #saranda #vlora #qkakashpija #stupcat #osamire #mozzikfans #butrintimeri #dafinators #dafinazeqiri #kidators #luanator #diaspora #humorshqip #babastars #butriors #kosovo #albania #tirana #allah #kafenejajoneofficial_
Përshëndetje 🇽🇰 #pristina
“Sono solo promesse , ma é tutto quello che ci resta. Da qui, vivi o morti, se ne andranno tutti, e la pioggia cancellerà le nostre orme su questa terra. Rimarrà solo l’odore degli spari. E anche il canto dei merli madidi al sorgere del sole.” #kosovo  #lamoreeglistraccideltempo. Scrissi questo romanzo nel 2009, ancora ricordo la sofferenza della descrizione di certe cose, che per motivi lavorativi, avevo toccato da vicino. Oggi, il parlamento del #Kosovo  ha approvato la formazione di un  Esercito Nazionale, a dieci anni dalla proclamazione di Indipendenza. Al di là della facile retorica o del mio coinvolgimento etnico, é l’epilogo giusto di una lunga storia che non si può ridurre in un post. Eh, come diceva Churchill, “I Balcani producono più storia di quanta ne possano digerire”. #ushtriaekosoves #kosova #prishtina #pristina #grandestoria
“Sono solo promesse , ma é tutto quello che ci resta. Da qui, vivi o morti, se ne andranno tutti, e la pioggia cancellerà le nostre orme su questa terra. Rimarrà solo l’odore degli spari. E anche il canto dei merli madidi al sorgere del sole.” #kosovo  #lamoreeglistraccideltempo . Scrissi questo romanzo nel 2009, ancora ricordo la sofferenza della descrizione di certe cose, che per motivi lavorativi, avevo toccato da vicino. Oggi, il parlamento del #Kosovo  ha approvato la formazione di un Esercito Nazionale, a dieci anni dalla proclamazione di Indipendenza. Al di là della facile retorica o del mio coinvolgimento etnico, é l’epilogo giusto di una lunga storia che non si può ridurre in un post. Eh, come diceva Churchill, “I Balcani producono più storia di quanta ne possano digerire”. #ushtriaekosoves  #kosova  #prishtina  #pristina  #grandestoria 
Ethnographic Museum
#toppristinaphoto © @ardianlumii
INTERVISTË E RE: Flora Brovina —
Kujtimet e familjës së Brovinës sjellin në sipërfaqe një trashëgimi të guximit të grave. Tregimet e gjyshës dhe nënës së saj janë të pasura me detaje dhe krijojnë një fotografi të gjallë të angazhimit të gruas gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe më vonë. 
Intervista me Flora Brovinën është nëntë orë e gjatë. Sot e publikojmë vetëm ditën e parë të inçizimit. 
#oralhistory #kosova #pristina #interview
INTERVISTË E RE: Flora Brovina — Kujtimet e familjës së Brovinës sjellin në sipërfaqe një trashëgimi të guximit të grave. Tregimet e gjyshës dhe nënës së saj janë të pasura me detaje dhe krijojnë një fotografi të gjallë të angazhimit të gruas gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe më vonë. Intervista me Flora Brovinën është nëntë orë e gjatë. Sot e publikojmë vetëm ditën e parë të inçizimit. #oralhistory  #kosova  #pristina  #interview 
🎥by; @kafenejjajonoffiFollow me; @kafenejjajonofficial_ ⬅️
▫️@kafenejjajonofficil_🤣👈
▫️ @kafenejjajonofficial_ 🤣👈
▫️ @kafenejjajonofficial_ 🤣👈
▫️ @kafenejjajonofficial_ 🤣👈
▫️
#gjilan #pristina #pristine #gjakova #peja #mitrovica #ferizaj #kosovo #kosova #albania #saranda #vlora #kafenejajone#kafenejajoneofficial_  #qkakashpija #stupcat #osamire #mozzikfans #butrintimeri #dafinators #dafinazeqiri #kidators #luanator #diaspora #humorshqip #babastars #butriors #samantator #kosova 👑
🎥by; @kafenejjajonoffiFollow me; @kafenejjajonofficial_ ⬅️ ▫️@kafenejjajonofficil_🤣👈 ▫️ @kafenejjajonofficial_ 🤣👈 ▫️ @kafenejjajonofficial_ 🤣👈 ▫️ @kafenejjajonofficial_ 🤣👈 ▫️ #gjilan  #pristina  #pristine  #gjakova  #peja  #mitrovica  #ferizaj  #kosovo  #kosova  #albania  #saranda  #vlora  #kafenejajone #kafenejajoneofficial_  #qkakashpija  #stupcat  #osamire  #mozzikfans  #butrintimeri  #dafinators  #dafinazeqiri  #kidators  #luanator  #diaspora  #humorshqip  #babastars  #butriors  #samantator  #kosova  👑
Garda jonë, zemra jonë, forca e atdheut... 🇽🇰🇦🇱 Gjaku i të gjithë dëshmorëve le të jetë dritë për rrugëtimin e Kosovës.
.
.
.
@famaevent
#gjilan #pristina #pristine #gjakova #peja #mitrovica #ferizaj #kosovo #kosova #albania #saranda #vlora  #kidators #luanator #ledrivula #diaspora #humorshqip #babastars #army
#gilan #pristina #podujevë #gjakova #peja #vushtrri #ferizaj #kosovo #skenderaj #albania #saranda #kosovoarmy
Garda jonë, zemra jonë, forca e atdheut... 🇽🇰🇦🇱 Gjaku i të gjithë dëshmorëve le të jetë dritë për rrugëtimin e Kosovës. . . . @famaevent #gjilan  #pristina  #pristine  #gjakova  #peja  #mitrovica  #ferizaj  #kosovo  #kosova  #albania  #saranda  #vlora  #kidators  #luanator  #ledrivula  #diaspora  #humorshqip  #babastars  #army  #gilan  #pristina  #podujevë  #gjakova  #peja  #vushtrri  #ferizaj  #kosovo  #skenderaj  #albania  #saranda  #kosovoarmy 
Nese dikush flet per ty nga prapa, do te thot qe ti je shum perpara ! #klm #pershendetje #gjilan #pristina #shkup #kosova
HUMMER H2  6.2 V8 393 HP Monster Truck Finish Paint #peja #pristina #tirana #hummer #hummerh2 #hummerlove 👑👑💪💪
Bmw X6 35D Full Sport 336HP Black Edition Angel Lights #peja #pristina #tirana #bmwlove #bmw 🚀🔥🔥
Bmw 550i 377HP Full Sport M Sport M Packet + - #peja #pristina #tirana #bmw #bmwlove 🔥🔥👑
A Kosovo Liberation Army veteran gives a TV interview on the day that the parliament voted for the final package of laws to create Kosovo’s first national army. Currently there is only the Kosovo Security Force (KSF), a lightly armed civilian protection force, which will be transformed into an army - a process that will take more than 10 years to complete. Almost 20 years after the end of the Kosovo war, NATO still maintains peace and security in this nation of 1.8 million people. #pristina #kosovo #postwar #army #balkans #photojournalism
A Kosovo Liberation Army veteran gives a TV interview on the day that the parliament voted for the final package of laws to create Kosovo’s first national army. Currently there is only the Kosovo Security Force (KSF), a lightly armed civilian protection force, which will be transformed into an army - a process that will take more than 10 years to complete. Almost 20 years after the end of the Kosovo war, NATO still maintains peace and security in this nation of 1.8 million people. #pristina  #kosovo  #postwar  #army  #balkans  #photojournalism