an online Instagram web viewer

#инстаграмџии medias

Photos

Зимска слатка магија: Совршен чоколаден куглоф. *Линкот кој ќе ве однесе до рецептот се наоѓа во биото на нашиот инстаграм акаунт #инстаграмџии #инстаграмџики #фотонаденот
Cᴇɴɪᴛᴇ ᴏɴᴏ šᴛᴏ ɴᴏꜱɪᴛᴇ ᴜ ᴅᴜšɪ,ᴀ ɴᴇ ɴᴀ ꜱᴇʙɪ !

F.L. 🖤
_____________________________________________________
#vsco
#vscocam
#Canon
#portrait
#FLphotography 
#instagood
#TopinaLjudi
#инстаграмџии 
#фотонанеделата 
#ig_world_colors
#instagraphytk
#l4l
#lfl 
#people_and_world
#theimage
#artofvisuals
#ig_shotz
#photooftheday 
#instagood 
#insta
#tagforlikes
#followme
#vscoportraitbalkan
#lff
#Skopje
#macedonianplaces
@vsco_portrait
@ig.tones 
@citygrammers 
@vsco.balkan 
@artists_of_balkan 
@vsco 
@artofsystem 
@gramuniverse 
@alpharomers 
@visualsmovement 
@eyecandy_collective 
@vibetones
@createexplore
@vsco_flawless
@portretmagazin
Cᴇɴɪᴛᴇ ᴏɴᴏ šᴛᴏ ɴᴏꜱɪᴛᴇ ᴜ ᴅᴜšɪ,ᴀ ɴᴇ ɴᴀ ꜱᴇʙɪ ! F.L. 🖤 _____________________________________________________ #vsco  #vscocam  #Canon  #portrait  #FLphotography  #instagood  #TopinaLjudi  #инстаграмџии  #фотонанеделата  #ig_world_colors  #instagraphytk  #l4l  #lfl  #people_and_world  #theimage  #artofvisuals  #ig_shotz  #photooftheday  #instagood  #insta  #tagforlikes  #followme  #vscoportraitbalkan  #lff  #Skopje  #macedonianplaces  @vsco_portrait @ig.tones @citygrammers @vsco.balkan @artists_of_balkan @vsco @artofsystem @gramuniverse @alpharomers @visualsmovement @eyecandy_collective @vibetones @createexplore @vsco_flawless @portretmagazin
Нај CUTE VIDEO🎞
NEW‼️ NEW‼️ NEW‼️
Video by @darko_ar 💚
Нај CUTE VIDEO🎞 NEW‼️ NEW‼️ NEW‼️ Video by @darko_ar 💚
Tell them I was happy
And my heart is broken
All my scars are open
Tell them what I hoped would be impossible...
.
.
.
.
.
#инстаграмџии #nikonD3300 #tumblr #instagraphy #outfit #photoshoot #photography #vintage #picoftheday
Нашето попладне изгледаше вака! 🤗 Посните домашни бисквити тукушто се испекоа, мириса прекрасно! 😊 Коментирајте како изгледаше вашето попладне и секако, наскоро очекувајте го и рецептот! :)
.
.
#сезахрана #сезахранакујна #сезахранарецепти #рецепти #храна #инстаграмџии #домашни #бисквити #посни #печиво #македонија #homemade #foodie #biscuits #baked
Нашето попладне изгледаше вака! 🤗 Посните домашни бисквити тукушто се испекоа, мириса прекрасно! 😊 Коментирајте како изгледаше вашето попладне и секако, наскоро очекувајте го и рецептот! :) . . #сезахрана  #сезахранакујна  #сезахранарецепти  #рецепти  #храна  #инстаграмџии  #домашни  #бисквити  #посни  #печиво  #македонија  #homemade  #foodie  #biscuits  #baked 
| @volvocars XC40 |
| @volvocars XC40 |
Кога ќе прочитате Фереро Роше, веќе го имате чоколадниот, крцкав вкус во уста, како кога ги јадете омилените топчиња. Овој богат вкус го претворивме во десерт на кој никој не може да одолее! 😊🌰
#forzawinebarandrestaurant #rebornphoto #instagraphytk #vscomacedonia #инстаграмџии #скопје #skopje #winebar #bar #restaurant #dessert #desserts #ferrerorocher
Кога ќе прочитате Фереро Роше, веќе го имате чоколадниот, крцкав вкус во уста, како кога ги јадете омилените топчиња. Овој богат вкус го претворивме во десерт на кој никој не може да одолее! 😊🌰 #forzawinebarandrestaurant  #rebornphoto  #instagraphytk  #vscomacedonia  #инстаграмџии  #скопје  #skopje  #winebar  #bar  #restaurant  #dessert  #desserts  #ferrerorocher 
Holiday gifts to myself! 🎁 I was so happy to find these tall boots that actually look good and fit well. I have thin ankles and calves which makes it hard to find a pair of tall boots that don't make me look like the Puss in Boots 😹. That's why for the past 7 or 8 years I have stuck to ankle boots. Can't wait to style these! 😻 Are you more into tall boots of ankle boots? .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.#boots #fashionphotoshoot #outfit #fashiondesigner #sewing #outfit #mystyle #스타일#일상#옷#패션 #디자인 #инстаграмџии #photooftheday#styleblogger #inspiremyinstagram #fashionblog #lookbook #stylemepretty #fashionablewomen #designer #ootd #livecolorfully #fblogger #leatherboots
Holiday gifts to myself! 🎁 I was so happy to find these tall boots that actually look good and fit well. I have thin ankles and calves which makes it hard to find a pair of tall boots that don't make me look like the Puss in Boots 😹. That's why for the past 7 or 8 years I have stuck to ankle boots. Can't wait to style these! 😻 Are you more into tall boots of ankle boots? . . . . . . . . . . .#boots  #fashionphotoshoot  #outfit  #fashiondesigner  #sewing  #outfit  #mystyle  #스타일 #일상 #옷 #패션  #디자인  #инстаграмџии  #photooftheday #styleblogger  #inspiremyinstagram  #fashionblog  #lookbook  #stylemepretty  #fashionablewomen  #designer  #ootd  #livecolorfully  #fblogger  #leatherboots 
#OurGuests 👌 ❤

#Repost @darkodimitrievski
・・・
We love a friend who always eats junk and makes us feel better about ourselves.. I'm that friend. Have lunch with me 😇💁🏼#becauseimsuchagoodfriend

#meat #pizza #dinner #date #revija #love #loungebar #style #skopje #скопје #инстаграмџии #инстаграмџики #revija #food #foodie #фото #фотонаденот #фотонанеделата #skopje #tasty #instafood #lunch
#OurGuests  👌 ❤ #Repost  @darkodimitrievski ・・・ We love a friend who always eats junk and makes us feel better about ourselves.. I'm that friend. Have lunch with me 😇💁🏼#becauseimsuchagoodfriend  #meat  #pizza  #dinner  #date  #revija  #love  #loungebar  #style  #skopje  #скопје  #инстаграмџии  #инстаграмџики  #revija  #food  #foodie  #фото  #фотонаденот  #фотонанеделата  #skopje  #tasty  #instafood  #lunch 
Бело или црвено вино, која е вашата комбинација за вечерва? 🍷🥂🤗❤️
#blockcafe #wine #blackandwhite #combination #skopje #skopjecity #macedonia #people #инстаграмџии #фотонаденот
Супер креативен подарок за вашите најмили! 🤗🐧😍
Нарачајте го вашиот чајник во инбокс.

#creativeby2 #tea #teatime #painting #bookandtea #combination #skopje #skopjecity #macedonia #инстаграмџии
Пријатели го изгласавте чоко куглофот, па со вас го споделувам и овој рецепт кој со сигурност ќе ви се допадне. 
Сочен и чоколаден токму како за овој период од годината.
П.с. за сите оние кои ја изгласавте плетената погача и таа ќе биде објавена следниве денови. 👌😉😍 Потребни состојки:

250 гр. путер на собна температура 
200 гр. шеќер 
6 јајца 
1 лажичка екстракт од ванила или 1 пакетче ванилин шеќер 
350 гр. брашно 
1 лажичка сол 
1 лажичка сода бикарбона 
250 гр. кисела павлака 
150 гр. црна чоколада растопена 
150 гр. бела чоколада растопена

За глазурата:
200 гр. темна чоколада 
150мл. млеко 
1 лажичка екстракт од ванила

Во миксер измешајте ги путерот и шеќерот заедно. Матете околу 5-6 минути додека путерот не се соедини со шеќерот и не стане пенест. Едно по едно, додадете ги јајцата, убаво промешувајки при секое додавање. Додадете го и екстрактот ванила. 
Брашното, солта, пецивото и содата измешајте ги на страна во еден сад и во смесата со изматените јајца и путер додадете половина од сувите состојки. Потоа додадете половина од киселата павлака и завршете со втората половина од сувите состојки и киселата павлака.
Осигурајте се дека убаво ќе ја изматите содржината при секое додавање. Добиената смеса поделете ја на половина во два сада. Во едниот сад додадете растопено црно, а во другиот растопено бело чоколадо.
Премачкајте го калапот за куглоф со путер и набрашнете ја целата површина. Додадете од двете смеси со помош на алатка за сладолед. Со помош на нож направете нежни движења за да ги промешате црниот и белиот фил. 
Печете го куглофот околу 45 минути на 170 степени.
Кога ќе биде комплетно изладен прелијте го куглофот со чоколаден сос кој можете да го подготвите на тој начин што во тавче на оган  ќе ставете да се загрее млекото. Кога ќе дојде пред оној момент за да врие додадете раскршено чоколадо и тргнете од оган. Измешајте убаво додека не се растопи комплетно чоколадото и одозгора на куглофот нанесете од чоколадната глазура. 
Декорирајте со сецкани или мелени ореви.

Добар апетит и забавно готвење! 
#daveskitchen #chocolate #christmas #christmasfood #christmasrecipe #yummy #foodporn #bundtcake #инстаграмџии #фотонаденот #фотонанеделата
Пријатели го изгласавте чоко куглофот, па со вас го споделувам и овој рецепт кој со сигурност ќе ви се допадне. Сочен и чоколаден токму како за овој период од годината. П.с. за сите оние кои ја изгласавте плетената погача и таа ќе биде објавена следниве денови. 👌😉😍 Потребни состојки: 250 гр. путер на собна температура 200 гр. шеќер 6 јајца 1 лажичка екстракт од ванила или 1 пакетче ванилин шеќер 350 гр. брашно 1 лажичка сол 1 лажичка сода бикарбона 250 гр. кисела павлака 150 гр. црна чоколада растопена 150 гр. бела чоколада растопена За глазурата: 200 гр. темна чоколада 150мл. млеко 1 лажичка екстракт од ванила Во миксер измешајте ги путерот и шеќерот заедно. Матете околу 5-6 минути додека путерот не се соедини со шеќерот и не стане пенест. Едно по едно, додадете ги јајцата, убаво промешувајки при секое додавање. Додадете го и екстрактот ванила. Брашното, солта, пецивото и содата измешајте ги на страна во еден сад и во смесата со изматените јајца и путер додадете половина од сувите состојки. Потоа додадете половина од киселата павлака и завршете со втората половина од сувите состојки и киселата павлака. Осигурајте се дека убаво ќе ја изматите содржината при секое додавање. Добиената смеса поделете ја на половина во два сада. Во едниот сад додадете растопено црно, а во другиот растопено бело чоколадо. Премачкајте го калапот за куглоф со путер и набрашнете ја целата површина. Додадете од двете смеси со помош на алатка за сладолед. Со помош на нож направете нежни движења за да ги промешате црниот и белиот фил. Печете го куглофот околу 45 минути на 170 степени. Кога ќе биде комплетно изладен прелијте го куглофот со чоколаден сос кој можете да го подготвите на тој начин што во тавче на оган ќе ставете да се загрее млекото. Кога ќе дојде пред оној момент за да врие додадете раскршено чоколадо и тргнете од оган. Измешајте убаво додека не се растопи комплетно чоколадото и одозгора на куглофот нанесете од чоколадната глазура. Декорирајте со сецкани или мелени ореви. Добар апетит и забавно готвење! #daveskitchen  #chocolate  #christmas  #christmasfood  #christmasrecipe  #yummy  #foodporn  #bundtcake  #инстаграмџии  #фотонаденот  #фотонанеделата 
2TIMOTHY 1:7
2TIMOTHY 1:7