an online Instagram web viewer
מי מאיתנו, תלמידי חטיבת הביניים ובעיקרון התיכון, חווה את הרגע הזה של לקום בבוקר, לבוא לבית הספר ולחשוב כל פעם מחדש: "בשביל מה אני צריך את זה? הרי הרוב כאן לא מעניין אותי ובמיוחד לאור העובדה שלא כל מה שאני עושה כאן הוא בשביל הבגרות שלי?, לא עדיף רק בגרויות וזהו ?"
אבל המחשבה הזאת עוברת מהר מאוד כאשר אתה נכנס לשיעורים ומוצא את כל הסיבות האפשריות לא להקשיב בשיעורים (שכן כן אולי אפילו יעזרו לאותה בגרות מיוחלת) : טלפון, ציור, בהייה בחלון ויציאות הלוך ושוב אל "השירותים". אז נכון, לא כל השיעורים ככה ויש את השבע-עשר שעות השבועיות האלה שתופסות אותנו מסתכלים אל הלוח ואשכרה מבינים מה קורה בשיעור אבל כל זאת לא מבטל את אותה שיחת נזיפה כיתתית בשיעור חינוך שחייבים להקשיב בכל שיעור והכל חשוב וזה לא רק ציונים ושזה גם להמשך החיים ובלה בלה.

אז נכון, המורה צודקת ברוב דבריה אך כאן קבור הכלב. האם באמת זה חשוב לנו להמשך החיים לדעת מהי הצהרת בלפור או לדעת לדקלם את קינת דוד או בכלל לדעת את מוטיבי הסיפור של חיז'ו בטטה ? נראה לי שהתשובה ברורה לכולנו אבל למרות זאת יש ילדים שיברחו מהר אל אותם אבחונים והקלות כדי לצאת מידי חובה מכל השיעורים והמטלות כמה שיותר מהר ואיך אפשר בלי האמרה הקבועה: " אה כן, אמרו שיש לי בעיית קשב וריכוז". אז נכון,יש ילדים שיש להם בעייה כזאת ואיני בא לזלזל, אבל עם יד על הלב, נראה לכם שלכל כך הרבה ילדים יש בעיות קשב וריכוז ? מחיפוש מהיר בגוגל, ל 7 עד 10 אחוז מאוכלוסיית העולם יש בעיית קשב וריכוז, בחישוב מהיר משהו כמו שבע מאות ארבעים וחמישה מיליון אנשים וכן הלאה במדינת ישראל וכן הלאה במוסדות החינוך העל יסודיים וכן הלאה בצפית. הנקודה היא שקלות היד של אותם מאבחנים לשחרר את הילדים עם חותמות כאלו ואחרות של בעיות כלשהן, אולי זאת הבעיה שגורמת לאותה מחשבה על הבוקר. כל בוקר.

אסף אבודרם כיתה י"ב

מי מאיתנו, תלמידי חטיבת הביניים ובעיקרון התיכון, חווה את הרגע הזה של לקום בבוקר, לבוא לבית הספר ולחשוב כל פעם מחדש: "בשביל מה אני צריך את זה? הרי הרוב כאן לא מעניין אותי ובמיוחד לאור העובדה שלא כל מה שאני עושה כאן הוא בשביל הבגרות שלי?, לא עדיף רק בגרויות וזהו ?" אבל המחשבה הזאת עוברת מהר מאוד כאשר אתה נכנס לשיעורים ומוצא את כל הסיבות האפשריות לא להקשיב בשיעורים (שכן כן אולי אפילו יעזרו לאותה בגרות מיוחלת) : טלפון, ציור, בהייה בחלון ויציאות הלוך ושוב אל "השירותים". אז נכון, לא כל השיעורים ככה ויש את השבע-עשר שעות השבועיות האלה שתופסות אותנו מסתכלים אל הלוח ואשכרה מבינים מה קורה בשיעור אבל כל זאת לא מבטל את אותה שיחת נזיפה כיתתית בשיעור חינוך שחייבים להקשיב בכל שיעור והכל חשוב וזה לא רק ציונים ושזה גם להמשך החיים ובלה בלה. אז נכון, המורה צודקת ברוב דבריה אך כאן קבור הכלב. האם באמת זה חשוב לנו להמשך החיים לדעת מהי הצהרת בלפור או לדעת לדקלם את קינת דוד או בכלל לדעת את מוטיבי הסיפור של חיז'ו בטטה ? נראה לי שהתשובה ברורה לכולנו אבל למרות זאת יש ילדים שיברחו מהר אל אותם אבחונים והקלות כדי לצאת מידי חובה מכל השיעורים והמטלות כמה שיותר מהר ואיך אפשר בלי האמרה הקבועה: " אה כן, אמרו שיש לי בעיית קשב וריכוז". אז נכון,יש ילדים שיש להם בעייה כזאת ואיני בא לזלזל, אבל עם יד על הלב, נראה לכם שלכל כך הרבה ילדים יש בעיות קשב וריכוז ? מחיפוש מהיר בגוגל, ל 7 עד 10 אחוז מאוכלוסיית העולם יש בעיית קשב וריכוז, בחישוב מהיר משהו כמו שבע מאות ארבעים וחמישה מיליון אנשים וכן הלאה במדינת ישראל וכן הלאה במוסדות החינוך העל יסודיים וכן הלאה בצפית. הנקודה היא שקלות היד של אותם מאבחנים לשחרר את הילדים עם חותמות כאלו ואחרות של בעיות כלשהן, אולי זאת הבעיה שגורמת לאותה מחשבה על הבוקר. כל בוקר. אסף אבודרם כיתה י"ב

6 Comments:

 1. rotem_h123

  הכי זלזול בעולם. נכון שיש ילדים שאין להם באמת בעיות , ושאם הם לא היו רצים לאבחון ומנסים להתמודד הם היו מנסים אבל יש כאלה שתאמין לי שלא יכולים . יש כאלה שמכיתה א ראו שהם מתקשים , יש כאלה שנלחמים בשיניים כדי להוציא את הבגרויות האלה ומספיקה בהייה אחת בחלון כדי שחלק קטן בחומר לא ישב בראש וזהו אין לך אותו בכלל ואין לך עם מה ללמוד אחר כך . לצאת מיידי חובה תקף אולי לחלק גדול מהאנשים אבל יש פה עוד חלק לא קטן שלא יצליח בחיים ללמוד כמו שאתה לומד ולהוציא ציונים כמו שלך כי מספיק שהמורה כותבת בצורה מסויימת על הלוח והם לא מצליחים לעקוב . @asaf.abudaram

 2. rotem_h123

  תמשיך להתנשא ותאמין לי שיהיו עוד עצבים . יכול להיות שהתייחסת לזה וחזרתי על מה שאמרת אבל את רוב מה שכתבתי לא הזכרת אז כן אני עומדת ומדברת בשם ילדים שיותר קשה להם כי אני מבינה אותם . את הלא בא לזלזל שלך תשמור למקום אחר ששם יסתכלו עליך כלא מזלזל .

 3. aviv_wesseik132

  וואו אסף אני כלכך אוהב אותך אחי , לא ציפיתי בכלל שאתה תכתוב דבר כזה ! @asaf.abudaram

 4. yamagami_

  אם לכל כך הרבה ילדים יש בעיות קשב וריכוז שכביכול באות לומר שהם לא תואמים לגמרי את המערכת ואין להם את הצרכים הנדרשים כדי להתאים אליה ובגלל זה הם צריכים הקלות, אז אולי הבעיה היא במערכת?

193 Likes (last 100 likes only):