an online Instagram web viewer
Bamya Kurusu
Dört mevsim sağlıkla bu lezzeti tüketebileceğiniz genetiği korunmuş ve ilaçsız tarım mahsulü olan ve geleneksel lezzetlerimiz arasında yer alan bamya kurusu , taze bamyanın sahip olduğu tüm besin değerlerine sahiptir. Düzenli olarak bamya tüketimi sağlık açısından bir çok fayda sağlamaktadır.
Baya çözünür ve çözünmez lifler içerir. 
Bamya içerdiği birçok vitamin, bileşen ve maddelerin yanında en çok lif açısından dikkat çekmektedir. 
Lifler özellikle sindirim sistemi ve diyabet sorunları için ciddi faydalar sağlamaktadır, çözünebilir lif  metabolik toksinleri yok eder. 
Sindirim sistemi ile vücuttan dışarı zararlı toksinlerin atılmasını sağlayarak, böylece buna bağlı tüm sistem rahatsızlıklarının önüne geçer. 
Bamya yüksek miktarda K vitamini içermektedir, bunun yanında C, A ve E vitaminleri açısından da zengin bir besin kaynağıdır
K vitamini açısından çok zengin olan bamyanın bu özelliği  kan pıhtılaşması sorununu ortadan kaldırabilir. K vitamini dolayısıyla göz sağlığı için bamya önemli bir besin kaynağıdır, yaşa bağlı olarak meydana gelebilecek görme sorunlarına yakalanma riskini azaltır. 
K vitamini kemik sağlığı için de önemlidir 
Bamyanın içerdiği besinler ve özellikle C vitamini cilt sağlığı için hayati bir önem taşımaktadır. C ve E vitamini cildin yaşlanmasını yavaşlatırken, aynı zamanda dokuyu kuvvetlendirir. Demir, kalsiyum, manganez ve magnezyum gibi mineraller ihtiva eder.

Sipariş ve detaylı bilgi için: www.2n14.com
“Sağlıklı bir yaşam için korunmuş lezzetler”
#2n14 #2n14genetiğikorunmuşlezzetler #2n14korunmuşlezzetler #2n14ilaçsıztarım #2n14yerlitohum
#temizgıda #sağlıklıbeslenme #katkısızgıda #kontrollügıda #güvenligıda #faydaları #bamya #kurubamya

Bamya Kurusu Dört mevsim sağlıkla bu lezzeti tüketebileceğiniz genetiği korunmuş ve ilaçsız tarım mahsulü olan ve geleneksel lezzetlerimiz arasında yer alan bamya kurusu , taze bamyanın sahip olduğu tüm besin değerlerine sahiptir. Düzenli olarak bamya tüketimi sağlık açısından bir çok fayda sağlamaktadır. Baya çözünür ve çözünmez lifler içerir. Bamya içerdiği birçok vitamin, bileşen ve maddelerin yanında en çok lif açısından dikkat çekmektedir. Lifler özellikle sindirim sistemi ve diyabet sorunları için ciddi faydalar sağlamaktadır, çözünebilir lif metabolik toksinleri yok eder. Sindirim sistemi ile vücuttan dışarı zararlı toksinlerin atılmasını sağlayarak, böylece buna bağlı tüm sistem rahatsızlıklarının önüne geçer. Bamya yüksek miktarda K vitamini içermektedir, bunun yanında C, A ve E vitaminleri açısından da zengin bir besin kaynağıdır K vitamini açısından çok zengin olan bamyanın bu özelliği kan pıhtılaşması sorununu ortadan kaldırabilir. K vitamini dolayısıyla göz sağlığı için bamya önemli bir besin kaynağıdır, yaşa bağlı olarak meydana gelebilecek görme sorunlarına yakalanma riskini azaltır. K vitamini kemik sağlığı için de önemlidir Bamyanın içerdiği besinler ve özellikle C vitamini cilt sağlığı için hayati bir önem taşımaktadır. C ve E vitamini cildin yaşlanmasını yavaşlatırken, aynı zamanda dokuyu kuvvetlendirir. Demir, kalsiyum, manganez ve magnezyum gibi mineraller ihtiva eder. Sipariş ve detaylı bilgi için: www.2n14.com “Sağlıklı bir yaşam için korunmuş lezzetler” #2n14  #2n14genetiğikorunmuşlezzetler  #2n14korunmuşlezzetler  #2n14ilaçsıztarım  #2n14yerlitohum  #temizgıda  #sağlıklıbeslenme  #katkısızgıda  #kontrollügıda  #güvenligıda  #faydaları  #bamya  #kurubamya 

0 Comments:

    26 Likes: